Wersja mobilna | Wersja domyślna
Forum kibiców Sandecji Strona Główna
 
 
 
Użytkownik:
Hasło:
Autologin:



Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: internacionale
Czw Gru 28, 2017 21:16
Stadion Sandecji
Autor Wiadomość
rudeboyz

Dołączył: 19 Kwi 2009
Wysłany: Czw Maj 07, 2020 08:03    [Cytuj]

Przede wszystkim nie wiadomo czy w ogóle dostaniemy kredyt na budowe stadionu, dwa banki już odmówiły. Z kolejnym (kolejnymi?) negocjacje trwają. Sytuacja finansowa miast nie jest zbyt dobra, jest wręcz krytyczna. W naszym potężny spadek wpływów do kasy miejskiej, w marcu spadek wpłwu do kasy miejskiej był o 87% mniejszy niż zakładano, a w perspektywie pandemia która nie wiadomo jak długo będzie trwała, i jak będzie wygladała gospodarka po niej, i banki są ostrożne. Bardzo ostrożne.
Bez kredytu przetarg nie ruszy.

Zaprojektuj i wybuduj. Nawet jeśli się da to zrobić na podstawie obecnego projektu, to będzie to trwało, Wszytskie zezwolenia są pod stary projekt.
Więc część zezwoleń trzeba będzie uzyskać od nowa. A to będzie trwało.
Być może część z nich uda się ,,przeżucić” na nowy projekt. Wtedy będzie to krócej trwało. Ale tylko troche ,,krócej”.
Bo tak czy siak, nie da się tego załatwić w tydzień czy dwa.

Moim zdaniem rok poszedł w pizdu.
A jak słysze ,,pierwsza łopata na jesień” to juz mi sie nawet nie chce śmiać. Mam ochote strzelić z pancerfausta.
Jesień jest terminem kompletnie nierealnym, terminem z kosmosu. Terminem niewykonalnym.
Nie wierze w jesień. Nawet jak zobacze że wbili tą łopate, to nie uwierze. Uznam że wbili ją po to żeby posadzić choinke, albo inną sosenke.

Jest też pare plusów; ceny w przetargach spadają, i wykonawców jest więcej. To rodzi szanse że znajdzie się ktoś kto to wybuduje.
No i mecze bez publiczności które prawdopodbnie będą przez minimum rok, ułatwią ewentualne prace budowlane.
_________________
Mam fatalne maniery
Koszmarne mam zwyczaje
Lecz kiedy grają tego kraju hymn
To ciągle jeszcze wstaje
[Profil] [PM]
 
 
radek

Dołączył: 21 Paź 2008
Wysłany: Czw Maj 07, 2020 11:39    [Cytuj]

Cytując klasyk :) "...i poszedł w pizdu cały misterny plan...". Kolejny raz napluli nam w twarz a my dalej że kropi szkoda
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
hanys
Oda do Śląskości


Dołączył: 07 Paź 2004
Wysłany: Pią Maj 08, 2020 07:11    [Cytuj]

jacek55 napisał/a:
Pan prezydent Handzel wiedział jak ściemniać,,jak kupić kibiców list z dnia 11/09/2018 mówi wszystko , czuje się oszukany .


Wiesz co Jacku55, mimo że ja tez nie przepadam za tym prezydentem, to jednak skończ już te swoje wspominanie listu z 11 września 2018 r. bo to jest nudne i nic nie wnosi.
NIe masz zadnych innych argumentów tylko ten list.
Niestety zycie weryfikuje pewne rzeczy, na papierze wszystko ładnie wygląda a rzeczywistość pokazuje co innego. Kryzys przez jebanego wirusa dotyka wszystkiego i wobec tego stadion to nie będzie priorytet władzy, szczególnie jeśli nic nie zostało jeszcze zrobione.
_________________
Nas nie obchodzi co o nas myślicie
My się bawimy i was pierdolimy

Śląskości Ty nad poziomy wyfurgnij

Hanys - uokryślyńy czowjeka, kery uod pokolyńůw mjyszko we Ślůnsku a mo śe za Ślůnzoka. Czynsto Hanys to je tyż Ślůnzok, kery mjyszko poza grańicůma Ślůnska. Pojyńće Hanys uobmyślili Poloki a wźyno śe uod mjymjeckigo mjůna Hans, co mjało uoznaczać, iże Ślůnzoki sům Mjymcůma. Mjało być uůne uobraźliwe, nale przijino śe skiż podkryślyńo uodrymbnośće Hanysůw.
[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
   
 
hanys
Oda do Śląskości


Dołączył: 07 Paź 2004
Wysłany: Pią Maj 08, 2020 07:13    [Cytuj]

Masahiko napisał/a:
No to, żeby przekazać prawa autorskie do projektu wykonawcy to najpierw trzeba je posiadać, wiec pewnie podpisano taką umowę z projektantami, że prawa autorskie majątkowe przechodziły na UM.

Pozostaje trzymać kciuki, że z opóźnieniem ale wszystko ruszy.


Wydaje mi się, że odbiór projektu odbywa się razem z prawami do projektu. Nie msui tak być, ale u mnie w firmie tak wlasnie jest, że prawo do projektu przechodzi z chwila odebrania go na wlasnosc firmy
_________________
Nas nie obchodzi co o nas myślicie
My się bawimy i was pierdolimy

Śląskości Ty nad poziomy wyfurgnij

Hanys - uokryślyńy czowjeka, kery uod pokolyńůw mjyszko we Ślůnsku a mo śe za Ślůnzoka. Czynsto Hanys to je tyż Ślůnzok, kery mjyszko poza grańicůma Ślůnska. Pojyńće Hanys uobmyślili Poloki a wźyno śe uod mjymjeckigo mjůna Hans, co mjało uoznaczać, iże Ślůnzoki sům Mjymcůma. Mjało być uůne uobraźliwe, nale przijino śe skiż podkryślyńo uodrymbnośće Hanysůw.
[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
   
 
rudeboyz

Dołączył: 19 Kwi 2009
Wysłany: Pią Maj 08, 2020 07:37    [Cytuj]

hanys napisał/a:
Masahiko napisał/a:
No to, żeby przekazać prawa autorskie do projektu wykonawcy to najpierw trzeba je posiadać, wiec pewnie podpisano taką umowę z projektantami, że prawa autorskie majątkowe przechodziły na UM.

Pozostaje trzymać kciuki, że z opóźnieniem ale wszystko ruszy.


Wydaje mi się, że odbiór projektu odbywa się razem z prawami do projektu. Nie msui tak być, ale u mnie w firmie tak wlasnie jest, że prawo do projektu przechodzi z chwila odebrania go na wlasnosc firmy



To nie jest takie proste.
Prawa do projektu do jedno, ale odpowiedzialność karna do drugie. W razie jakiejś katastrofy wynikającej z błedów konstrukcyjnych, do odpowiedzialności pociągają architekta. Tak więc każda zmiana w projekcie musi być przez autora projektu zatwierdzona. W innym wypadku mamy do czynienia z samowolą budowlaną.
Ps. Nie mam 100% pewności czy właśnie tak dokładnie to wygląda, ale na pewno nie można sobie grzebać w projekcie ,,ot tak, sobie”
_________________
Mam fatalne maniery
Koszmarne mam zwyczaje
Lecz kiedy grają tego kraju hymn
To ciągle jeszcze wstaje
[Profil] [PM]
 
 
Masahiko

Dołączył: 20 Kwi 2006
Wysłany: Pią Maj 08, 2020 08:50    [Cytuj]

hanys napisał/a:
Masahiko napisał/a:
No to, żeby przekazać prawa autorskie do projektu wykonawcy to najpierw trzeba je posiadać, wiec pewnie podpisano taką umowę z projektantami, że prawa autorskie majątkowe przechodziły na UM.

Pozostaje trzymać kciuki, że z opóźnieniem ale wszystko ruszy.


Wydaje mi się, że odbiór projektu odbywa się razem z prawami do projektu. Nie msui tak być, ale u mnie w firmie tak wlasnie jest, że prawo do projektu przechodzi z chwila odebrania go na wlasnosc firmy



Przekazanie praw autorskich majątkowych można w umowie przeoczyć jak to miało miejsce w Krakowie i dlatego ostatnio Miasto zapłacilo 10 mln zł za prawa do projektu stadionu Wisły.

Tak naprawdę wszystko zależy od tego jak została sporządzona umowa. Pamiętać przy tym należy, że praw autorskich osobistych nie można zbyć i one zawsze będą należały do autora. W kwestii prawa budowlanego i konsekwencji wprowadzania zmian w projekcie nie będę się wypowiadał. Zapewne kolega Rudeboyz ma w tej materii rację :)

A jeszcze przy okazji stadionu - jest jakieś oficjalne stanowisko Stowarzyszenia w sprawie zmiany koncepcji budowy?
_________________
"Mówi się, że każdy, kto daje ludziom złudzenie, że myślą, będzie przez nich kochany, każdy zaś, kto rzeczywiście sprowokuje ich do myślenia, zostanie znienawidzony" - Glenn Tinder
[Profil] [PM]
 
 
wito

Dołączył: 17 Cze 2017
Wysłany: Pon Maj 11, 2020 11:36    [Cytuj]

RDN Nowy Sącz "Słowo za słowo" Artur Bochenek o budowie stadionu
http://www.rdn.pl/
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Masahiko

Dołączył: 20 Kwi 2006
Wysłany: Pon Maj 11, 2020 23:15    [Cytuj]

Tutaj cały wywiad z Panem Wiceprezydentem Bochenkiem:

https://www.youtube.com/watch?v=XINWhv6FD3s&t
_________________
"Mówi się, że każdy, kto daje ludziom złudzenie, że myślą, będzie przez nich kochany, każdy zaś, kto rzeczywiście sprowokuje ich do myślenia, zostanie znienawidzony" - Glenn Tinder
[Profil] [PM]
 
 
PPP111

Dołączył: 01 Sie 2015
Wysłany: Wto Maj 12, 2020 07:30    [Cytuj]

Każdy gada co innego, nikomu już nie ma co wierzyć, przeciaganie liny trwa juz od 3 lat a cała lawina inwestycji jest wyczekiwana już 10 lat. Kpina i żart. Żaściankowe miasto.
[Profil] [PM]
 
 
radziufan
from cradle to grave


Dołączył: 01 Lis 2004
Wysłany: Wto Maj 12, 2020 11:08    [Cytuj]

_________________
1910 - 2010 ...STO LAT HISTORII KTÓRĄ WY TWORZYCIE - BIAŁO-CZARNYCH SERC NIEŚMIERTELNE BICIE!!!
[Profil] [PM]
 
 
Masahiko

Dołączył: 20 Kwi 2006
Wysłany: Pon Maj 18, 2020 11:52    [Cytuj]

Mija tydzień od wysłania powyższego pisma. Czy jakaś odpowiedź z Ratusza napłynęła?

W piątek minął również przewidziany w uchwale rady miasta termin na składanie wstępnych ofert zakupu udziałów spółki Sandecja. Czy ktoś ma wiedzę ile takich ofert zostało złożonych?
_________________
"Mówi się, że każdy, kto daje ludziom złudzenie, że myślą, będzie przez nich kochany, każdy zaś, kto rzeczywiście sprowokuje ich do myślenia, zostanie znienawidzony" - Glenn Tinder
[Profil] [PM]
 
 
SilverCommander


Dołączył: 04 Maj 2009
Wysłany: Pon Maj 18, 2020 17:52    [Cytuj]

Masahiko napisał/a:
Mija tydzień od wysłania powyższego pisma. Czy jakaś odpowiedź z Ratusza napłynęła?

W piątek minął również przewidziany w uchwale rady miasta termin na składanie wstępnych ofert zakupu udziałów spółki Sandecja. Czy ktoś ma wiedzę ile takich ofert zostało złożonych?

Dokładnie co z informacją na temat ewentualnych ofert kupna Sandecji ?. Chyba powinna być taka informacja już ogłoszona (oczywiście mam na myśli liczbę ewentualnych inwestorów chętnych przejąć klub). Może Pan Radny Prokopowicz udzieliłby takiej informacji ?
[Profil] [PM]
 
 
radziufan
from cradle to grave


Dołączył: 01 Lis 2004
Wysłany: Pon Maj 18, 2020 17:59    [Cytuj]

Jutro pierwsze spotkanie komisji.
Coś wpłynęło
O odpowiedź na pismo upomnimy sie jutro
_________________
1910 - 2010 ...STO LAT HISTORII KTÓRĄ WY TWORZYCIE - BIAŁO-CZARNYCH SERC NIEŚMIERTELNE BICIE!!!
[Profil] [PM]
 
 
SilverCommander


Dołączył: 04 Maj 2009
Wysłany: Pon Maj 18, 2020 18:11    [Cytuj]

radziufan napisał/a:
Jutro pierwsze spotkanie komisji.
Coś wpłynęło
O odpowiedź na pismo upomnimy sie jutro

Czy przedstawiciel Stowarzyszenia Kibiców będzie uczestniczył w spotkaniu komisji ?
[Profil] [PM]
 
 
Masahiko

Dołączył: 20 Kwi 2006
Wysłany: Pon Maj 18, 2020 21:14    [Cytuj]

SilverCommander napisał/a:
radziufan napisał/a:
Jutro pierwsze spotkanie komisji.
Coś wpłynęło
O odpowiedź na pismo upomnimy sie jutro

Czy przedstawiciel Stowarzyszenia Kibiców będzie uczestniczył w spotkaniu komisji ?


Tak. Stowarzyszenie ma swojego przedstawiciela w komisji.
_________________
"Mówi się, że każdy, kto daje ludziom złudzenie, że myślą, będzie przez nich kochany, każdy zaś, kto rzeczywiście sprowokuje ich do myślenia, zostanie znienawidzony" - Glenn Tinder
[Profil] [PM]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Forum kibiców Sandecji Strona Główna » WALCZYMY O STADION! » Stadion Sandecji
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Sandecja.org Theme zaprojektowane przez: netSuit.pl
 
Strona wygenerowana w 0.25 sekundy. Zapytań do SQL: 26