Wersja mobilna | Wersja domyślna
Forum kibiców Sandecji Strona Główna
 
 
 
Użytkownik:
Hasło:
Autologin:Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: internacionale
Czw Gru 28, 2017 21:16
Stadion Sandecji
Autor Wiadomość
internacionale


Dołączył: 05 Paź 2004
Wysłany: Wto Maj 26, 2009 09:54   Stadion Sandecji [Cytuj]

Zakładam nowy temat dotyczący naszego stadionu.

modyfikacje, przebudowa, prace w przerwie letniej, nasze marzenia :)
[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
 
 
internacionale


Dołączył: 05 Paź 2004
Wysłany: Wto Maj 26, 2009 09:57    [Cytuj]

misiek_1984 napisał/a:

Obok montazu oswietlenia, co juz podobno jest w trakcie realizacji (dokumentacja), co wkrotce bedzie wymagane do licencji na gre w I lidze, z tego co sie orientuje to planowana jest budowa wysokich trybun za bramka od strony ul.Krancowej. Byc moze podobne powstalyby takze za druga bramka. Przy tym zlikwidowana zostalaby czesc murawy, gdzie rozgrzewaja sie pilkarze rezerwowi i trybuny te zaczynalyby sie zaraz za boiskiem jak na typowo pilkarskich obiektach (mniej wiecej te trybuny za bramkami wzorowane bylyby na stadionie w Ostrowcu Św., ktory swoja droga mnie osobiscie bardzo sie podoba).
[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
 
 
internacionale


Dołączył: 05 Paź 2004
Wysłany: Wto Maj 26, 2009 09:58    [Cytuj]

Dziekan napisał/a:
Ja mam nadzieję, że działacze i miasto postarają się nieco bardziej o coś nowoczesnego niż stadion Kszo i trybuny budowane dobrych parę lat temu. Owszem lepszy rydz niż nic, ale szmira i dziadostwo może okazać się jeszcze gorsze co widać np w Bełchatowie. Ładne obiekty powstają w Gorzowie, Toruniu, Krakowie, Częstochowie Lubinie itp itd a my mamy skakać z radości na widok takich trybunek jak ma Kszo? :)
[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
 
 
internacionale


Dołączył: 05 Paź 2004
Wysłany: Wto Maj 26, 2009 09:59    [Cytuj]

biker_ns napisał/a:
To że oświetlenie,a konkretnie jego dokumentacja jest w trakcie realizacji to wiadomo już od jakiegoś czasu ale z tymi trybunami to chyba bardziej fantazja przez Was przemawia niż rzeczywistość.Znając realia naszego miasta i braki w infrastrukturze drogowej naszego miasta jeszcze długo,długo miasto nie wyłoży pieniędzy na jakąś sensowną rozbudowe stadionu przy Kilińskiego.Chciał bym się mylić ale obawiam się że mam w tym temacie racje.

POZDRAWIAM
[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
 
 
internacionale


Dołączył: 05 Paź 2004
Wysłany: Wto Maj 26, 2009 10:01    [Cytuj]

sns1910 napisał/a:
Też mi się zdaje że przy obecnych potrzebach w kwestiach infrastruktury drogowej (most na Helenie, obwodnice, Królowej Jadwigi itd.) wygospodarowanie kasy na oświetlenie czy podgrzewaną murawę to jest już coś, może też że gdyby nie wspomniane bardzo kosztowne remonty/budowy mielibyśmy duże szanse na jakąś rozbudowę - szczególnie patrząc na przychylność prezydenta klubowi. Dlatego myślę, że teraz warto zrobić to na co nas aktualnie stać niż rozpoczynać budowę stadionu który będzie się składał z czterech trybun, gdzie każda będzie z innej parafii (patrz Bełchatów, Ostrowiec) i poczekać na lepsze czasy dla miejskiego budżetu czy na dzianego sponsora, który również i w stadion choć w części zainwestuje i doczekamy się obiektu z prawdziwego zdarzenia, który będzie wizytówką miasta i klubu ;) Stadiony w Ostrowcu czy Bełchatowie może jakieś normy spełniają i wyglądają dość ładnie jak na nasze realia, ale były budowane ładnych kilka lat temu, a teraz niewiele większym kosztem buduje się np. takie obiekty:

Obrazek
Obrazek

Myślę że taki 10-12 tysięcznik by był wystarczający jak na potrzeby NS i Sandecji - no, może z nieco ładniejszą elewacją...;) Bo ten od zewnątrz to taki trochę blaszak. Ale w sumie to póki co sfera marzeń :)
[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
 
 
internacionale


Dołączył: 05 Paź 2004
Wysłany: Wto Maj 26, 2009 10:02    [Cytuj]

sns1910 napisał/a:
Tak, nowy stadion Zimbru - mistrza Mołdawii. W sumie to masz racje, nikt by stadionem takim jak ma KSZO nie pogardził, ale miasta o podobnym czy ciut większym potencjale jak Nowy Sącz (czy Sądecczyzna w ogóle-region ma 300 tys. mieszkańców, a sam NS z gminą Chełmiec pod 130 tys.) budują teraz takie stadiony:

Kielce (205 tys. mieszkańców; pojemność: 15 tys.; koszt: 48 mln zł):
Obrazek

Gliwice (196 tys.; 10 tys. z możliwością rozbudowy do 15 tys.; ok. 50 mln zł)
Obrazek

Płock (126 tys.; 15 tys.; ok. 100 mln zł)
Obrazek

Bielsko-Biała (175 tys.; 15 tys.; ok. 80 mln zł)
Obrazek

Stalowa Wola (65 tys.; 10 tys.; ok. 40 mln zł)
Obrazek

Lubin (75 tys.; 15 tys.; ok. 150 mln zł)
Obrazek

Toruń - stadion żużlowy (205 tys.; 15.5 tys.; 96 mln zł)
Obrazek

Również Tychy (130 tys. mieszkańców) planowały stadion na 15.500 osób (planowany koszt ok. 70 mln zł), odrzucona (droższa) koncepcja:
Obrazek

A jak już planowano by u nas powstanie czegoś podobnego do stadionu KSZO, to oby to było podobne do ich planów (odrzuconych) odnośnie przebudowy:
Obrazek
Obrazek

Chociaż w sumie nikt by też pewnie nie pogardził czymś takim, tylko z wszystkimi czterema trybunami i nieco większymi (plany stadionu w Kołobrzegu):

Obrazek

Oby po prostu nie pójść w tym kierunku:

Obrazek

To tyle, tak żeby dać obraz co mniej więcej w naszym kraju obecnie się buduje jeśli chodzi o stadiony. I może warto założyć osobny wątek o stadionie i przenieść tam wszystkie posty stąd, bo trochę się ten wątek w ten sposób zaśmiecił :)
[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
 
 
krzysiek186


Dołączył: 30 Paź 2004
Wysłany: Wto Maj 26, 2009 11:58   Re: Stadion Sandecji [Cytuj]

internacionale napisał/a:
nasze marzenia :)


Skoro ma być zamontowane sztuczne oświetlenie, to i tak będą musieli coś pokombinować gdzie je zamontują. Najlepiej jakby w przerwie między sezonowej powstała zadaszona trybuna od Krańcowej , a w trakcie rozgrywek mogli by budować bliźniaczą po drugiej stronie. Zastanawia mnie gdzie ulokują sektor dla kibiców gości. Nie chce rozgrywek z zamkniętą klatką dla przyjezdnych, gdyż odbiera to urok I-ligowego meczu.
[Profil] [PM]
   
 
x_cite


Dołączył: 03 Lis 2004
Wysłany: Wto Maj 26, 2009 12:22    [Cytuj]

Z tego co wiem to plany sa takie, że najpierw ma powstać trybuna za bramką od strony zegara. Na pewno cały stadion musi przejść gruntowe powiększenie - bez tego ani rusz:)
[Profil] [PM]
 
 
biker_ns

Dołączył: 21 Sty 2009
Wysłany: Wto Maj 26, 2009 12:23    [Cytuj]

Jeśli mówimy o marzeniach to takim w naszej sytuacji stadion budowany w Stalowej Woli tak pod względem wizualnym,wielkościowym.Natomiast patrząc na nasz obecny stadion i możliwości miasta to niestety może to pójść w kierunku Bełchatowa.
_________________
>>LUDZIE MĄDRZY CZASEM SIĘ WYGŁUPIAJĄ,LUDZIE GŁUPI ZAWSZE SIĘ WYMĄDRZAJĄ<<
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Kilinskiego 47


Dołączył: 08 Mar 2008
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Wto Maj 26, 2009 17:18    [Cytuj]

Co do inwestycji w nasz stadion to trzeba działać na pewno szybko, bo kadencja Nowaka trwa tylko do jesieni 2010 (a więc już bardzo niewiele ponad rok), a co będzie później to nie wiadomo. Aż strach pomyśleć jaki los czekałby Sandecję, gdyby w kolejnych wyborach wygrała dzisiejsza "dominująca siłą opozycyjna", której wspaniały lider już nie raz zapowiadał, że jeśli on by rządził oznaczałoby to koniec miejskich dotacji dla klubu itd...
Wrrr, koszmarze precz!

A tak swoją drogą to myślę, że już właśnie przy tych wspomnianych najbliższych wyborach samorządowych czeka nas wszystkich kibiców Sandecji - niezła batalia o dalszą pomyślność naszego klubu - batalia, która rozgrywać się będzie przy urnie wyborczej...
No ale na dyskusje na ten temat mamy jeszcze na szczęście trochę czasu:)
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
sns1910

Dołączył: 14 Mar 2009
Wysłany: Wto Maj 26, 2009 18:01    [Cytuj]

Ja myślę że najlepszymi wyjściami byłyby dwie opcje:

1. Ta bardziej realna, w której miasto zleca sporządzenie projektu całościowego rozbudowy/przebudowy stadionu, który byłby tak przygotowany, aby budowa mogła przebiegać etapowo i byłaby rozłożona w czasie na np. 4-5 lat - gdzie w każdym roku powstaje nowa trybuna. Czas powstania nowego obiektu by się wydłużył, ale odciążyłoby to jednocześnie miejski budżet (z którego sfinansowany zostałby cały nowy obiekt), bo na każdą trybunę rozpisywany byłby osobny przetarg, regularnie, z roku na rok pojemność stadionu by się powiększała, a na pewno łatwiej by było wygospodarować co roku np. 15 mln zł na każdą z trybun niż 60-70 mln jednorazowo. A mając całościowy projekt byłaby pewność że nie powstanie "potworek" jak w Bełchatowie. Sądzę, że przy prezydencie Nowaku taka opcja wchodziłaby w grę. W tym przypadku (żeby było jak najtaniej, a w dalszym ciągu ładnie wizualnie i w miarę nowocześnie) też można by było np. wykorzystać obecne trybuny wzdłuż boiska dobudowywując im drugie piętra, czyli coś podobnego jak w Gorzowie (stadion żużlowy):...i oczywiście w późniejszym czasie dobudować dwie trybuny za bramkami już bez wału ziemnego (a np. z zapleczem takim jak sklepik klubowy, miejsca z żarciem, siłownia, od strony boisk treningowych dodatkowe szatnie itd.), zaczynając od tej od strony boisk treningowych (tak, żeby łuk mógł być jak najdłużej wykorzystywany na zwiększenie pojemności stadionu). Jak będę miał czas to zrobię taką wizualizacje jakby to u nas w Nowym Sączu mogło mniej więcej wyglądać ;)

2. Mniej realne, czyli znalezienie inwestora, który wejdzie wraz z miastem w spółkę i wybuduje stadion (w całości lub współfinansując w jakiejś części obiekt), jednocześnie będzie miał pełne prawo do czerpania zysków z zaplecza stadionu (może to być np. hotel wbudowany w trybunę, siłownia, restauracja, pub, sklepik klubowy, solarium, jakieś salony gier czy nawet kasyno itd.). W takim wypadku na pewno stadion powstałby błyskawicznie i byłaby duża szansa na ciekawy, funkcjonalny i nowoczesny obiekt - taką wizytówkę miasta - ale szansa na znalezienie takiego inwestora jest wiadomo mała, nie wiadomo też, czy w tym miejscu, w którym stadion się znajduje byłoby na tyle miejsca żeby takie spore zaplecze zbudować, jedynie za bramkami jest spory teren do wykorzystania na takie rzeczy. Musiałby też to być ktoś z okolic Nowego Sącza i być w jakimś stopniu związany z miastem i klubem, bo zyski byłyby z tego średnie, a inwestycja wróciłaby się pewnie dopiero po wielu latach czy nawet w ogóle - dlatego musiałby to być po części kaprys panów Korala, Florka czy jakiejś spółki takich inwestorów z regionu. Chociaż przy dobrym pomyśle nie byłoby to takie całkiem nieopłacalne - np. taki obiekt wraz z boiskami treningowymi (przy założeniu że powstałoby w miejscu komisu na Kilińskiego drugie boisko, najlepiej oświetlone i ze sztuczną murawą) mógłby służyć innym drużynom jako ośrodek treningowy w czasie przygotowań do sezonu/rundy - szczególnie gdyby na stadionie znajdował się mały, np. cztero-gwiazdkowy hotel (a takiego w naszym mieście nie ma póki co - plus tej inwestycji), wraz z innymi wyżej wymienionymi przykładami szybciej by się coś takiego wróciło. Ale proste że ta wersja to raczej marzenie i cud ;)

Edit:

Apropo tego o drugiej trybunie w Gorzowie Wlkp.:

Cytat:
Na stadionie międzychodzkie przedsiębiorstwo PAECH stawia obecnie na koronie (prosta od strony parkingu) dodatkowe trybuny na 4 tys. miejsc.

Nowe trybuny będą całkowicie zadaszone do pierwszego meczu sezonu 2008. Dzięki tej inwestycji stadion będzie miał 11 tys. plastikowych siedzisk dla kibiców.

Razem z już wykonanym zadaszeniem trybun przy wieży sędziowskiej, pod dachem znajdzie się w sumie 7 tys. miejsc dla kibiców, bo dach zamontowany będzie nad nowymi i starymi trybunami. W sumie zadaszenie zacznie się w 1/3 pierwszego wirażu i zakończy niemal w połowie drugiego. Dzięki temu pod dachem znajdzie ponad połowa trybun. Nowe nadbudowane trybuny będą nad 10 sektorami.

Nowe trybuny - 4 tys. siedzisk w 11 rzędach - zamontowane zostaną na stawianych obecnie stalowych konstrukcjach (na zdjęciu) przykręconych na żelbetowych fundamentów. Budowa trybun oraz dodatkowe prace, jak uruchomione już oświetlenie stadionu, stałe nagłośnienie i monitoring kosztować będą łącznie 6,5 mln zł.

Wyremontowano już wjazd na stadion od strony parkingu dla zawodników i postawiono nowe garaże parku maszyn. Dzięki tym inwestycjom, należący do miasta stadion przy ul. Śląskiej będzie jednym z najnowocześniejszych stadionów żużlowych w Polsce.


Wizualnie szału może by nie było, ale cena takiej dobudowy naprawdę jest "tanie" - skoro piętro na 4 tys. dodatkowych krzesełek, oświetlenie, nagłośnienie i monitoring kosztowały - z tego wynika - ŁĄCZNIE 6,5 mln zł :) W sumie jak na taką inwestycje jak stadion to nie jest to dużo :) A chyba nikt by nie pogardził czymś podobnym w NS:
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
biker_ns

Dołączył: 21 Sty 2009
Wysłany: Wto Maj 26, 2009 23:31    [Cytuj]

Trzeba przyznać sns1910 że odwaliłeś kawał dobrej roboty całkiem przyjemne są te Twoje przemyślenia dotyczące rozbudowy naszego stadiony.Po przeczytaniu Twojego posta będe miał dzisiaj fajne sny.


POZDRAWIAM
_________________
>>LUDZIE MĄDRZY CZASEM SIĘ WYGŁUPIAJĄ,LUDZIE GŁUPI ZAWSZE SIĘ WYMĄDRZAJĄ<<
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
detalnsm
[Usunięty]

Wysłany: Sro Maj 27, 2009 14:50    [Cytuj]

No to sie trochę zagalopowaliśmy. Jeszcze w I-szej lidze nie jesteśmy a już stadion rozbudowywujemy :D Oby tak dalej panowie :) Tylko skąd tu wziąć fundusze na takie marzenia? Na pozyskanie konkretnego sponsora to bym nieliczył (Rychu Florek jakoś nigdy nie był zainteresowany sponsoringiem naszej drużyny), a bracia Koralowie... no to chyba wszyscy wiemy w czym tkwi problem. Niepodniecajmy sie zbyt mocno, czas pokaże co to z naszym stadionem będzie, oby jak najlepiej.
 
 
sns1910

Dołączył: 14 Mar 2009
Wysłany: Sro Maj 27, 2009 15:50    [Cytuj]

Ta druga uwersja to tak jak mówiłem - marzenie i cud, ale pierwsza przy dobrej woli Rady Miasta i Prezydenta jest bardzo realna i możliwa do zrealizowania. Koszt max. 8-10 mln zł na rok na takie piętro jak w Gorzowie Wlkp (4.000 nowych krzesełek) to nie jest znow nie wiadomo ile, skoro przebudowa Długoszewskiego ma podobnie kosztować, a Królowej Jadwigi to dwa razy tyle ;) A nie dość że taka trybuna kosztowała pewnie i tak mniej (sama trybuna w Gorzowie coś koło 5 mln złotych) to na drogi i tak jest możliwość korzystania z funduszy unijnych i większość jest z tego źródła finansowana, wkład miasta na takie inwestycje jest mniejszy. Dlatego w sumie pewnie takie rozważania że w ogóle w Nowym Sączu stadion Sandecji mógłby być rozbudowywany brzmią mało realnie, tak naprawdę szanse na to by były, bo koszty nie są znowu jakieś nieziemskie, kwestia tylko czy władze miasta myślą podobnie...No chyba że chciano by u nas budować coś pokroju tego co w Kielcach, to 50 mln zł w tej chwili na stadion jest czymś niemożliwym :) Pamiętajmy, że wystarczyło że wyniki się poprawiły, a już tej chwili na stadion chodzi po 3.500-4.000 tys. osób - więc to też jest spora grupa mieszkańców i wydaje mi się że po prostu jest taka potrzeba u nas żeby stadion był większy. Trzeba właśnie korzystać jak najwięcej z tego że wokół Sandecji dobrze się dzieje, bo w przypadku jakiegoś kryzysu to co teraz się dla klubu zrobi pozostanie na lata.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
internacionale


Dołączył: 05 Paź 2004
Wysłany: Sro Maj 27, 2009 16:57    [Cytuj]

Tak w ramach ciekawostki ;)

http://www.zaglebie-lubin...?id=art&nr=3747
[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Forum kibiców Sandecji Strona Główna » WALCZYMY O STADION! » Stadion Sandecji
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Sandecja.org Theme zaprojektowane przez: netSuit.pl
 
Strona wygenerowana w 0.24 sekundy. Zapytań do SQL: 24