Wersja mobilna | Wersja domyślna
Forum kibiców Sandecji Strona Główna
 
 
 
Użytkownik:
Hasło:
Autologin:



Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: internacionale
Czw Gru 28, 2017 21:16
Stadion Sandecji
Autor Wiadomość
Kmicic


Dołączył: 25 Paź 2010
Wysłany: Pią Sty 19, 2018 08:32    [Cytuj]

Wszędzie się da tylko nie u nas. My za to będziemy mieli zajebisty park strzelecki za 30 baniek. Potrzebny jak kurwie majty.
[Profil] [PM]
 
 
radek

Dołączył: 21 Paź 2008
Wysłany: Pią Sty 19, 2018 08:54    [Cytuj]

Na około 12 tysi i koszt 60-70mln a u nas podobno 50 i na ok 6 -8 pudrowany trup niedowiary. Szlag może człowieka trafić za tą ich piepszoną małostkowość
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
kuba

Dołączył: 30 Paź 2012
Wysłany: Pią Sty 19, 2018 09:51    [Cytuj]

Niestety, ale takie jest myślenie naszych "władz". Jak to kiedyś Danek podkreślał po awansie w wywiadzie dla ogólnopolskiej telewizji, cytuję- "mały klubik z małego miasteczka wygrał rywalizację z wielkimi klubami i tu wymienił m.in. Miedź Legnica":-) Przez ten minimalizm sami przyczyniamy się do tego żeby postrzegano nas w Polsce jako prowincjonalne miasto i klub. Dopóki mentalność tych ludzi się nie zmieni, albo inaczej-dopóki ich nie podmienimy w wyborach na innych(bo ich mentalności raczej już nikt nie jest w stanie zmienić) to dalej ich wizja rozwoju miasta będzie sięgała najdalej do jutra.
[Profil] [PM]
 
 
Masahiko

Dołączył: 20 Kwi 2006
Wysłany: Pią Sty 19, 2018 11:18    [Cytuj]

Kmicic napisał/a:
Wszędzie się da tylko nie u nas. My za to będziemy mieli zajebisty park strzelecki za 30 baniek. Potrzebny jak kurwie majty.


Wiesz, że to działa w dwie strony? Zwłaszcza że na zdrowy rozsądek wydaje się, że to park strzelecki może mieć więcej korzystających niż stadion ;)
_________________
"Mówi się, że każdy, kto daje ludziom złudzenie, że myślą, będzie przez nich kochany, każdy zaś, kto rzeczywiście sprowokuje ich do myślenia, zostanie znienawidzony" - Glenn Tinder
[Profil] [PM]
 
 
ERNESTO

Dołączył: 07 Paź 2004
Wysłany: Pią Sty 19, 2018 11:28    [Cytuj]

radek napisał/a:
Na około 12 tysi i koszt 60-70mln a u nas podobno 50 i na ok 6 -8 pudrowany trup niedowiary. Szlag może człowieka trafić za tą ich piepszoną małostkowość


W naszym przypadku koszt podnosi ulokowanie stadionu przy Kamienicy. Inna sprawa czy podnosi az tak bardzo ...
[Profil] [PM]
 
 
Felek

Dołączył: 26 Wrz 2007
Wysłany: Pią Sty 19, 2018 11:46    [Cytuj]

ERNESTO napisał/a:
radek napisał/a:
Na około 12 tysi i koszt 60-70mln a u nas podobno 50 i na ok 6 -8 pudrowany trup niedowiary. Szlag może człowieka trafić za tą ich piepszoną małostkowość


W naszym przypadku koszt podnosi ulokowanie stadionu przy Kamienicy. Inna sprawa czy podnosi az tak bardzo ...


Niby w jaki sposób Kamienica podnosi koszt? Koszt podnoszą idiotyczne pomysły (np. składana trybuna) i ogólne dyletanctwo w temacie.. A jeśli faktycznie podnosi to niech dokładnie powiedzą co, ile i jak?

A Opole pięknie pokazuje, że się da. U nas mają finansowanie ze sprzedaży udziałów (30 mln), dofinansowanie z Ministerstwa Sportu (o ile znowu czegoś nie schrzanią), a do tego gwarancja pożyczki na 50 mln.. (o możliwościach dotacji unijnych nie wspominając, bo dla naszych rajców to kosmos). Z takimi pieniędzmi nie są w stanie porządnie przygotować i zrealizować budowy stadionu.

8 lat po ogłoszeniu lawiny jesteśmy w lesie.. nawet koncepcji jakiejkolwiek nie ma (poza tym potworkiem ze składanymi trybunami, przygotowywanym na szybko na kolanie). Powoli tracę nadzieję, że u nas cokolwiek sensownego powstanie. Trzeba będzie czekać na kolejną przebudowę za X lat.

Coś mi się wydaję, że zamiast normalnego stadionu powstanie u nas "zemsta Nowaka", która jeszcze latami będzie straszyć.. ;)
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
ERNESTO

Dołączył: 07 Paź 2004
Wysłany: Pią Sty 19, 2018 11:50    [Cytuj]

Dokladnie nie pamietam, ale bylo pisane w tym temacie.
[Profil] [PM]
 
 
wito

Dołączył: 17 Cze 2017
Wysłany: Pią Sty 19, 2018 12:06    [Cytuj]

Dla mnie niepokojące jest to czy dostaną pozwolenia na budowę przy K47 nikt o tym nie mówi przecież ma być to nowy stadion . Lokalizacja w pobliżu szpitala może nie uzyskać akceptacji .
Rozbiorą (wyburzą) stary i nie będzie nic .
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Kmicic


Dołączył: 25 Paź 2010
Wysłany: Pią Sty 19, 2018 13:38    [Cytuj]

Masahiko napisał/a:
Kmicic napisał/a:
Wszędzie się da tylko nie u nas. My za to będziemy mieli zajebisty park strzelecki za 30 baniek. Potrzebny jak kurwie majty.


Wiesz, że to działa w dwie strony? Zwłaszcza że na zdrowy rozsądek wydaje się, że to park strzelecki może mieć więcej korzystających niż stadion ;)


Kilka koncertów, impreza na dzień dziecka i jeszcze wystawa psów. Coś minąłem? Jak to się ma do ponad trzydziestu spotkań ligowych na stadionie? I całej masy imprez które tam można zorganizować zamiast parku? A że to działa w dwie strony to trudno. Ja jestem po tej stronie.
[Profil] [PM]
 
 
młodyC

Dołączył: 12 Kwi 2014
Wysłany: Pią Sty 19, 2018 13:54    [Cytuj]

Te imprezy co w parku, równie dobrze, wręcz tym bardziej można zrobić na stadionie.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Masahiko

Dołączył: 20 Kwi 2006
Wysłany: Pią Sty 19, 2018 13:57    [Cytuj]

Kmicic napisał/a:
Masahiko napisał/a:
Kmicic napisał/a:
Wszędzie się da tylko nie u nas. My za to będziemy mieli zajebisty park strzelecki za 30 baniek. Potrzebny jak kurwie majty.


Wiesz, że to działa w dwie strony? Zwłaszcza że na zdrowy rozsądek wydaje się, że to park strzelecki może mieć więcej korzystających niż stadion ;)


Kilka koncertów, impreza na dzień dziecka i jeszcze wystawa psów. Coś minąłem? Jak to się ma do ponad trzydziestu spotkań ligowych na stadionie? I całej masy imprez które tam można zorganizować zamiast parku? A że to działa w dwie strony to trudno. Ja jestem po tej stronie.


Wszyscy jesteśmy po tej samej stronie, ale nie widzę powodów dla których nie mogą powstawać obie inwestycje.

W parku strzeleckim do tej pory nie działo się za wiele, ale można się domyślać, że po remoncie się to zmieni. Piszesz o dużych imprezach - a co z użytkowaniem codziennym? Myślę że to miejsce może na nowo wypełnić się ludźmi. A jakie to imprezy można zorganizować na stadionie? I ile? Bo wątpię by klub w trakcie sezonu pozwolił na użytkowanie płyty boiska.
_________________
"Mówi się, że każdy, kto daje ludziom złudzenie, że myślą, będzie przez nich kochany, każdy zaś, kto rzeczywiście sprowokuje ich do myślenia, zostanie znienawidzony" - Glenn Tinder
[Profil] [PM]
 
 
Felek

Dołączył: 26 Wrz 2007
Wysłany: Pią Sty 19, 2018 14:39    [Cytuj]

@Masahiko, to jasne że jesteśmy po tej samej stronie i że obie inwestycje są potrzebne. Mało tego, Nowy Sącz w ostatnich latach jest niedoinwestowany i potrzebnych inwestycji krzyczących o środki jest aż nadto.

Trzeba jednak mieć priorytety. W obecnej sytuacji takim jest właśnie nowoczesny stadion..

Z jednej strony nieudolność, minimalizm i skąpstwo, a z drugiej wydawanie milionów na inne cele (Park Strzelecki, zakup zbankrutowanego Miasteczka Multimedialnego itp.), które aż tak pilnymi priorytetami nie są.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Kmicic


Dołączył: 25 Paź 2010
Wysłany: Pią Sty 19, 2018 15:15    [Cytuj]

Zobacz ile trwa sezon. Jakieś plus-minus siedem miesięcy. Zostaje ok pięć na zagospodarowanie poza że tak powiem piłkarskie. A co do samej budowy i powstania obydwu obiektów to jak się ma 50 mln. na stadion ośmiotysięczny, zadaszony o zamkniętej bryle (tak jak to było mówione) do 30 mln. na tzw. muszlę koncertową na jakiś 1/1,5 tysiąca widzów? Obie inwestycje z całym potrzebnym zapleczem oczywiście. Nie mogę sobie wyobrazić co tam ma takiego powstać żeby miało tyle kosztować? Jakby co to jestem za przerzuceniem połowy tej kwoty na estadio.
[Profil] [PM]
 
 
kamel

Dołączył: 08 Paź 2004
Wysłany: Pią Sty 19, 2018 15:39    [Cytuj]

Jeśli chodzi o park Strzelecki wszystko idzie w dobrym kierunku bedzie to rozbudowa ale będzie to nowy park. Jak ktoś potrzebuje to można już tam demontować ławki na pamiątke pewne info najpozniej w poniedziałek \ wtorek ogłoszą to na brefingu . wiadomość tym bardziej istotna że idą mrozy .
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Masahiko

Dołączył: 20 Kwi 2006
Wysłany: Pią Sty 19, 2018 15:57    [Cytuj]

30mln na park strzelecki to kasa unijna - miasto dokłada tylko część do tych 30mln (gdzieś wyczytałem że 4mln). Więc nieporównywalne obciążenia dla budżetu miasta.

Nowy amfiteatr ma pomieścić ponad 4tys widzów. Według artykułu na twojsacz.pl wynika, że ma tam powstać również:

Cytat:
Z zawiadomienia o wszczęciu postępowania o pozwolenie na budowę dowiadujemy się także o pozostałych elementach rewitalizacji parku. Zespół czterech kortów tenisowych z zapleczem ma być zadaszony, posiadać też mini siłownię i mini ściankę wspinaczkową. Kolejna siłownia na wolnym powietrzu ma powstać w ramach „pętli gimnastycznej” czyli zamkniętej mini ścieżki biegowej. Zaplanowano również budowę boiska sportowego, zamienianego zimą na lodowisko.


A tutaj reszta informacji: http://twojsacz.pl/rewita...jest-w-planach/

Nie wiem czy coś w planach zmieniło, ale raczej nie skoro za koncepcję już zapłacono ponad 4mln zł.


I nie da się przesunąć, ani złotówki z tego dofinansowania, bo kasa leci zgodnie z osiami priorytetowymi i ma konkretne przeznaczenie. Co więcej, o czym już tutaj pisałem - nie ma raczej możliwości finansowania budowy stadionu z funduszy europejskich. Z tego co wiem w poprzedniej perspektywie finansowej takie dofinansowanie dostała Korona Kielce, ale w obecnej od tego odchodzono. Nie jestem jednak specjalistą, więc biorę pod uwagę że mogę się mylić. Tak czy siak miasto chyba w tym kierunku nie poszło.

Wydaje mi się, że nie ma co atakować pozostałych inwestycji miasta. W budżecie znajduje się kasa na stadion i tego trzeba się trzymać oraz w odpowiedni sposób "dopingować" włodarzy, aby sprawy szły do przodu.
_________________
"Mówi się, że każdy, kto daje ludziom złudzenie, że myślą, będzie przez nich kochany, każdy zaś, kto rzeczywiście sprowokuje ich do myślenia, zostanie znienawidzony" - Glenn Tinder
[Profil] [PM]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Forum kibiców Sandecji Strona Główna » WALCZYMY O STADION! » Stadion Sandecji
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Sandecja.org Theme zaprojektowane przez: netSuit.pl
 
Strona wygenerowana w 0.24 sekundy. Zapytań do SQL: 25