Wersja mobilna | Wersja domyślna
Forum kibiców Sandecji Strona Główna
 
 
 
Użytkownik:
Hasło:
Autologin:



Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: internacionale
Czw Gru 28, 2017 21:16
Stadion Sandecji
Autor Wiadomość
Masahiko

Dołączył: 20 Kwi 2006

Wysłany: Sro Lut 21, 2024 22:29    [Cytuj]

Yuuki napisał/a:
Jaki jest ostateczny termin oddania stadionu do użytku ?


Nie ma i długo nie będzie takiego terminu. Pierwszy jaki poznamy to ewentualny termin wynikający z zapisów przetargowych. Kolejne to będą pewnie jakieś urealnienia w trakcie budowy. Fantasmagorie Handzla czy Bochenka o wakacjach czy nawet jesieni tego roku można włożyć między bajki. Zastanawiam się czy będzie w ogóle możliwość skończenia tego w 2025. I pytanie czy wystarczy pieniędzy z zaciągniętego kredytu ;)
_________________
"Mówi się, że każdy, kto daje ludziom złudzenie, że myślą, będzie przez nich kochany, każdy zaś, kto rzeczywiście sprowokuje ich do myślenia, zostanie znienawidzony" - Glenn Tinder
[Profil] [PM]
 
 
bonuspl

Dołączył: 24 Lut 2017
Wysłany: Czw Lut 22, 2024 06:44    [Cytuj]

Jakiego kredytu, jak braknie pieniędzy? Co 20 kroków masz tablice informacyjną że tak dobrych finansów w Sączu nie było od 25 lat, nie czytałeś? XD

A tak serio, to już inwentaryzacja powinna być skończona (ze swoich źródeł słyszałem, że robił to Kos a miasto wszystko klepało w ciemno) i coś powinno być wiadome.
A co do terminów, to tak jak koledzy wyżej pisali, nie wiadomo; ogarnięta firma spokojnie zrobi wszystko do końca roku, nieogarnięta na układzie z handzlem może się bawić dodatkowy rok. Może nie będzie chętnego przez jakiś czas, nic nie wiadomo. Kiełbaski w zamrażalce nadal leżą w oczekiwaniu na grilla, otwór swędzi i tak to się żyje.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Masahiko

Dołączył: 20 Kwi 2006

Wysłany: Czw Lut 22, 2024 08:44    [Cytuj]

Nie jestem ekspertem od takich inwestycji, ale wydaje mi się, że to jest fizycznie niemożliwe, aby ukończyć to w tym roku. Nawet jakby ruszyli z przetargiem z marcu to ewentualne rozstrzygnięcie to najwcześniej połowa kwietnia, później zapewne inwentaryzacja wykonawcy, projektowanie, uzyskiwanie zgód itd. Do tego jeszcze roboty budowlane i odbiory. No chyba że w przetargu miasto obetnie maksymalnie zakres, żeby tylko ukończyć do takiego stanu, aby mogła tam wejść drużyna. A przecież wciąż nie wiadomo co z prawami do poprzedniego projektu, mogą być opóźnienia związane z przetargiem. Plotkę słyszałem że spółka nie posiada np certyfikatów na beton. Tam koszty urosną niebotycznie. Czas na ogarniętego wykonawcę to był kilka lat temu. Teraz to będzie żmudne sprzątanie. A jeszcze nie ma obecnie nawet kto podpisywać dokumentów w spółce.
_________________
"Mówi się, że każdy, kto daje ludziom złudzenie, że myślą, będzie przez nich kochany, każdy zaś, kto rzeczywiście sprowokuje ich do myślenia, zostanie znienawidzony" - Glenn Tinder
[Profil] [PM]
 
 
bonuspl

Dołączył: 24 Lut 2017
Wysłany: Czw Lut 22, 2024 14:20    [Cytuj]

Co do praw to się nie wypowiem, ale inwentaryzacja musi być przed przetargiem, chyba że będą przewidziane liczne roboty dodatkowe lub zamienne. Certyfikat na beton dostarczą betoniarnia, więc tu nie powinno być problemu.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Masahiko

Dołączył: 20 Kwi 2006

Wysłany: Czw Lut 22, 2024 15:28    [Cytuj]

Problem w tym, że betoniarnia ma niezapłacone więc certyfikatu wydać nie chce. To są jednak plotki, więc nie ręczę za te informację.

Z jakiegoś powodu Pani Prezes odeszła. Cisza ze strony Ratusza też nie świadczy najlepiej o całej sytuacji.
_________________
"Mówi się, że każdy, kto daje ludziom złudzenie, że myślą, będzie przez nich kochany, każdy zaś, kto rzeczywiście sprowokuje ich do myślenia, zostanie znienawidzony" - Glenn Tinder
[Profil] [PM]
 
 
bonuspl

Dołączył: 24 Lut 2017
Wysłany: Pią Lut 23, 2024 07:23    [Cytuj]

Betoniarnia powinna przedstawić certyfikaty przed wprowadzeniem pierwszej gruszki, potem zostawiają WZ na budowie gdzie jest powołanie się na polskie normy i eurokody.

Tutaj przykładowy fragment Wydania Zewnętrznego.
No ale nie znam tematu, pewnie jest coś na rzeczy, nic mnie tutaj nie dziwi.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
mirek678
mirek678

Dołączył: 13 Cze 2009
Wysłany: Pią Lut 23, 2024 11:38    [Cytuj]

widzieliście certyfikaty u KoSa ? 🙃
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
erhemingway

Dołączył: 27 Kwi 2017
Wysłany: Pon Lut 26, 2024 20:19    [Cytuj]

Są nowe informacje dotyczące boiska w Zawadzie.
https://x.com/T_popielus/status/1762194715846291760?s=20

W skrócie: mimo, że część prac została już wykonana to postanowiono przeznaczyć na cel ukończenia więcej niż wziął pierwotnie Kos. ALE miasto nie ma praw autorskich do projektu, nie ma wykonanej inwentaryzacji architektonicznej i budowlanej. Termin wykonania ponoć też niezbyt realny, ale terminy gonią żeby załapać się na dofinansowanie.

Pewnie znowu skończy się katastrofą.
[Profil] [PM]
 
 
mirek678
mirek678

Dołączył: 13 Cze 2009
Wysłany: Pon Lut 26, 2024 23:56    [Cytuj]

https://www.dts24.pl/nowy...Cu8nzxUjndeFQ9E
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Michal1910

Dołączył: 09 Cze 2020
Wysłany: Sro Lut 28, 2024 13:21    [Cytuj]

https://twojsacz.pl/jest-tylko-jeden-chetny-do-drugiej-proby-zbudowania-boiska-w-zawadzie/?fbclid=IwAR27-yfyjHxT97wQuwKyn3OZNIGmiTChpbYXRySsA4bdt-wYzfvvn4TCeSs
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Michal1910

Dołączył: 09 Cze 2020
Wysłany: Pią Mar 01, 2024 13:25    [Cytuj]

https://sadeczanin.info/wiadomosci/stadionowa-telenowela-w-nowym-saczu-wciaz-trwa-padl-kolejny-termin-zakonczenia-budowy?fbclid=IwAR3sJyDAMCmpNKKirWK14CmDBLfVGGbvwiIouqlYFjYl1_RM0Ddh0gPKsaU
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
najdi

Dołączył: 07 Kwi 2006
Wysłany: Sob Mar 09, 2024 19:42    [Cytuj]

Od wielu osób słyszy się na mieście powtarzające się niepokojące informacje o których mniej więcej ktoś napisał na jednym forum. Nie brałem tego na poważnie ale dziś na meczu można było usłyszeć podobne wieści od pewnej ( wydaje mi sie wiarygodnej i mogącej mieć sprawdzone informacje z pierwszej ręki) osoby. Dlatego pozwolę sobie zacytować fragment tego posta :
Ten stadion NIGDY nie zostanie ukonczony w obecnej bryle. Czy Sadecczyzna nie ma ani jednego rzetelnego dziennikarza, ktory wzialby na tapete to wszystko, co dzialo sie wokol tego stadionu w ostatnich latach? Czy mamy tutaj do czynienia z jednym wielki przekretem, ktory mial po prostu na celu skok na miejskie pieniadze (milionowe pieniadze)? Czy wy naprawde myslicie, ze wybudowanie jednej ze scian i burzenie jej zaraz po tym, to byl przypadek? Pomylka? Dlaczego juz wtedy nie znalazl sie nawet jeden (!) dziennikarz, ktory drazylbym temat? Wszyscy, jak jeden maz, przeszli obok tego "przypadku", jak gdyby nigdy nic. A prawda jest taka, ze przetarg wygrala firma, ktora w zyciu nie brala udzialu przy budowaniu zadnego stadionu! Dlaczego nikt od tak dlugiego czasu nie drazy tematow:
Jak to sie stalo, ze miasto powierzylo najwazniejsza sportowa inwestycje w historii Nowego Sacza firmie z zerowym doswiadczeniem przy budowie obiektow sportowych? Inwestycja za 50-70 mln i dajemy ja amatorskiej firmie w tym zakresie? Ciekawe...
W pierwszej kolejnosci zostala "zrobiona" murawa. Czy ktos slyszal, aby takie prace wykonywano na poczatku inwestycji? Murawa to jeden z ostatnich elementow "ukladanki", a zostala wykonana w pierwszej kolejnosci. Jaki byl tego cel? Dlaczego dzisiaj nikt nie mowi o tym, ze owa murawa i cala jej infrastruktura musi byc przeciez kontrolowana przez jakas wyspecjalizowana firme, ktora kosztuje pewnie kilkadziesiat tysiecy zlotych miesiecznie? Oczywiscie wszystko na koszt miasta, czyli podatnikow. Kiedy byl ostatni mecz w Nowym Saczu? Kiedy bedzie nastepny? A kasa leci...
W jakim celu w pierwszej kolejnosci zostal zrobiony parking i kostka wokol obiektu? Tak jak w przypadku murawy - to jeden z ostatnich elementow budowy, a nie jej start! Dlaczego dzisiaj nikt nie mowi o tym, w jakim stanie jest nowopolozona kostka, ktora byla rozjezdzana przez ciezki sprzet dzien w dzien?
Dlaczego nikt nie drazy tematu burzenia nowopowstalej sciany? Czy to dlatego, ze projekt (caly? jego czesc?) byl robiony na kolanie i ma po prostu mnostwo bledow, ktore powoduja, ze tego stadionu NIE DA sie ukonczyc i zrobic jego odbiorow?
Czy prawda jest, ze co najmniej jedna z trybun jest pewnie totalnie do wyburzenia (wady konstrukcyjne?), co jest jednym z glownych powodow, dla ktorych ZADNA firma nie chciala sie podjac przejecia budowy po blackbird?
Czy widzieliscie druga taka inwestycja, podczas ktorej ktos sobie zadecydowal "a dobra, zamiast 2 trybun, robimy wszystkie 4"? Przeciez samo to skloniloby kazdego myslacego czlowieka do zastanowienia sie "ej, cos jest tutaj ewidentnie nie tak". Lekka reke ktos sobie decyduje: 20-30 milionow w te strone, czy w tamta?
Czy widzieliscie stadion, na ktorym montowane sa krzeselka bez ukonczenia dachu? Przeciez na koncu to juz byla po prostu czysta zabawa! "Tutaj sobie zrobimy cos, tutaj sobie zrobimy cos, kto nam zabroni? Tego stadionu i tak nie ukonczymy, bo sie po prostu nie da!"
Czy prawda jest, ze jedne ze schodow w budynku zostaly wybudowane w miejscu, gdzie nie ma wejscia na klatke/nie ma drzwi?
Źródło.skyscrapercity
[Profil] [PM]
 
 
SilverCommander


Dołączył: 04 Maj 2009
Wysłany: Sob Mar 09, 2024 20:38    [Cytuj]

Już to dawno czytałem. Kampania wyborcza coraz bardziej się rozkręca ;)
[Profil] [PM]
 
 
Matix1986

Dołączył: 01 Kwi 2010
Wysłany: Sob Mar 09, 2024 22:53    [Cytuj]

To nie kampania. To prawda. Harmonogram robót na stadionie , tego co było wykonywane wymyślił jakiś idiota, wszystko było robione od tylu,Każdy z nas był zadowolony bo stadion powstawał, ale nawet dla mnie dla osoby która ma w budownictwie zerowe pojęcie to co się działo było nielogiczne, ten stadion jest budowany tak jakby sobie jakiś Kowalski kupił działkę, potem ja pięknie zaaranżował, następnie ulozył kostkę, i zabrał się za budowę domu, wybudował urzadził na gotowo wprowadził się na chwilę, a potem wyprowadził bo musiał jeszcze zrobić dach. A tak na poważnie to ja sam od początku budowy byłem zdania że powinno to wyglądać tak że na dzień dobry burzymy a ,c i budynek klubowy. Budujemy na gotowo główna trybunę plus murawa, a pozostałe 3 mogliby lepić do dzisiaj, wtedy poza Sączem gralibyśmy może max 1,5 roku, A tak już prawie 3 Lata tułaczki i końca nie widać. Chociaż chwilę widać , bo 3 liga już blisko i można będzie grać w Piątkowej, Paszynie,Rytrze albo Barciach., na obiektach których miasto Nowy Sącz moze pozazdrościć okolicznym wioskom.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Timador

Dołączył: 08 Mar 2009
Wysłany: Nie Mar 10, 2024 09:07    [Cytuj]

Ja pisałem od samego początku , przed wbiciem pierwszej łopaty. Odpowiedzi sugerowały że jestem coś jak plaskoziemca 🤣🤣🤣 😁 pracuje w tym fachu prawie 20 lat ale ludzie nie umiejący wymalować własnego mieszkania wiedzieli lepiej i pisali , że wszystko jest ok.
_________________
Kłopotowska husaria gniew swój uwalnia , stale tempa nie zwalnia !!!!!!!!!! JNP
[Profil] [PM]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Forum kibiców Sandecji Strona Główna » WALCZYMY O STADION! » Stadion Sandecji
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Sandecja.org Theme zaprojektowane przez: netSuit.pl
 
Strona wygenerowana w 0.25 sekundy. Zapytań do SQL: 25