Wersja mobilna | Wersja domyślna
Forum kibiców Sandecji Strona Główna
 
 
 
Użytkownik:
Hasło:
Autologin:



Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: KrzysieKKS
Nie Lip 10, 2011 21:25
Sekcja turystyczna - SANDECJA -

Jesteś za reaktywacją sekcji turystycznej ? Pojedziesz na wycieczke (np w góry) organizowaną przez sekcje turystyczną?
Tak, jestem za reaktywacją sekcji.
59%
 59%  [ 91 ]
Nie reaktywujmy sekcji, turystykę zostawmy turystom.
3%
 3%  [ 5 ]
Tak, pojadę na wycieczkę.
24%
 24%  [ 37 ]
Nie pojadę, nie chce mi się.
12%
 12%  [ 19 ]
Głosowań: 109
Wszystkich Głosów: 152

Autor Wiadomość
KrzysieKKS
~SekcjaTurystyczna~


Dołączył: 07 Mar 2005
Wysłany: Sro Cze 15, 2011 14:05   Sekcja turystyczna - SANDECJA -

Sekcja turystyczna... no właśnie wielu z nas nie ma pojęcie że taka istniała. Większość źródeł pomija funkcjonowanie grupy turystycznej, dlaczego ? Samemu udało mi się póki co dotrzeć jedynie do takiej „informacji”: „Oprócz sekcji piłki nożnej pracuje sekcja siatkówki kobiet i mężczyzn, szachowa, szypiórniaka, koszykówki, tenisa stołowego, hokejowa, bokserska, narciarska, lekkoatletyczna i turystyczna.” Tego typu wzmianek jest co najmniej kilka, lecz doszukać się szczegółów funkcjonowania, zasad organizacji wypadów turystycznych, zdjęć, wspomnień uczestników jest bardzo ciężko. Z tym też wiąże się moja (i myślę że nie tylko moja) prośba o pomoc w szukaniu/podzieleniu się informacjami jakie posiadacie lub jakie posiadają wasi dziadkowie. Bylibyśmy wdzięczni za uzyskane informacje, zdjęcia, po prostu za każdą najmniejszą pomoc. Prośba wiąże się z tym iż pragniemy „reaktywować” sekcje turystyczną, mamy już pewne pomysły i pojawiają się coraz to nowe plany funkcjonowania. Na początek chcielibyśmy nawiązać do „korzeni” sekcji, by kontynuować coś co zaczynali członkowie naszych rodzin.
Mogę jedynie krótko naświetlić jaki zakres działania objęłaby sekcja turystyczna, integracja środowiska kibicowskiego poprzez organizacje: spotkań plenerowych, wycieczek górskich, planowanie atrakcji w czasie wolnym (czyt. Poza sezonem piłkarskim) przede wszystkim aktywny czas spędzany na łonie natury :D
Wszelka pomoc w szukaniu informacji mile widziana, nie pogardzimy również pomocą finansową, organizacyjną, garścią pomysłów... :)

Zapraszam do udziału w temacie i wspólnym reaktywowaniu sekcji turystycznej, która będzie ucieczką od głośnego miasta w spokojne górskie szlaki.

Pozdrawiam !
_________________
Jest ryzyko jest zabawa albo cmentarz albo sława!

Przecież wrócą tamte lata,
tamte piękne złote dni.
O Królowo Tego świata tak
będziemy śpiewać Ci...

...::: Najlepsze Ciacha Małopolski :::...
Ostatnio zmieniony przez KrzysieKKS Pią Cze 17, 2011 11:17, w całości zmieniany 1 raz  
[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
 
 
kolafy

Dołączył: 06 Paź 2004
Wysłany: Sro Cze 15, 2011 14:41   

Jako student Turystyki i Rekreacji jestem za!!! :))
[Profil] [PM]
 
 
eSKa
KolejarskieWiatraki

Dołączył: 06 Lut 2005
Wysłany: Czw Cze 16, 2011 15:02   

No baaaa. Mogę zoorganizowac wyjazd do Bardejova na zwiedzanie tego cuda wpisane na liste UNESCO :) Wyjazd rowerami (ok. 100 km razy 2) - termin - kiedy ktos chce :D
_________________
KIBICE SANDECJI W NOWYM SĄCZU musza położyć kres wojnie, bo inaczej wojna położy kres KIBICOM.
[Profil] [PM]
 
 
radziufan
from cradle to grave


Dołączył: 01 Lis 2004
Wysłany: Pią Cze 17, 2011 06:02   

pamiętam że swego czasu Kuba miał podobny pomysł do Twojego Krzyśku z tym że jemu chyba bardziej chodziło o to żeby grupa wyjazdowa traktowana byłą jako "Sekcja Turystyczna" ale to może on sam napisze jak mu się zachce:)
_________________
1910 - 2010 ...STO LAT HISTORII KTÓRĄ WY TWORZYCIE - BIAŁO-CZARNYCH SERC NIEŚMIERTELNE BICIE!!!
[Profil] [PM]
 
 
KrzysieKKS
~SekcjaTurystyczna~


Dołączył: 07 Mar 2005
Wysłany: Pią Cze 17, 2011 11:30   

Do tematu dodałem prostą ankiete z dwoma pytaniami. Z racji że mało kto się udziela to chociaż w taki sposób może uda się poznać "wstępne" zainteresowanie tą tematyką.

eSKa - obawiam się ze 100 km to i tak dużo... a co dopiero x 2 :)) zawsze można probować:)

Myślę że lepiej nie łączyć wyjazdów i sekcji turystycznej:) a jedno drugiemu osobno też nie będzie wadzić z racji że turystyczna głównie aktywna będzie poza sezonem, również w zimie :) co wyjdzie i czy wyjdzie czas pokaże :)

Zapraszam do ankiety
_________________
Jest ryzyko jest zabawa albo cmentarz albo sława!

Przecież wrócą tamte lata,
tamte piękne złote dni.
O Królowo Tego świata tak
będziemy śpiewać Ci...

...::: Najlepsze Ciacha Małopolski :::...
[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
 
 
AdoDC

Dołączył: 01 Kwi 2009
Wysłany: Pią Cze 17, 2011 11:48   

Na mnie możesz liczyć Krzysiek jak coś :) Chętnie pomogę coś ogarnąć ;] i oczywiście : Tak, jestem za reaktywacją sekcji.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
www.megachem.pl

Dołączył: 12 Lis 2008
Wysłany: Pią Cze 17, 2011 12:44   

Ale czego ma ta ankieta dotyczyć, czy chodzi o samą reaktywację, czy sposób działania- doprecyzuj pytanie. Jak dla mnie świetny pomysł- rozumiem, że ma to działać jak PTTK. Tylko, że w praktyce może być tak, że wszyscy są na tak, a jak przyjdzie co do czego, to nagle ludzi brak.
_________________
Patologia sektor C.
[Profil] [PM] [WWW]
 
 
Sądeczanin

Dołączył: 27 Lip 2007
Wysłany: Pią Cze 17, 2011 13:49   

w praktyce to zawsze może być różnie ale nikt się o tym nie przekona jeśli nie będzie nic robione w tym kierunku jak dla mnie pomysł super :)
_________________
SANDECJA DLA NIEKTÓRYCH LITER PARĘ DLA MNIE ŻYCIE CAŁE!!
[Profil] [PM] [E-mail]
   
 
KrzysieKKS
~SekcjaTurystyczna~


Dołączył: 07 Mar 2005
Wysłany: Pią Cze 17, 2011 14:10   

www.megachem.pl - co w tych pytaniach można sprecyzować ? ktoś jest na tak albo na nie a kwestia działania nie podlega ankiecie... Ankieta ma sprawdzić ogólne zainteresowanie sekcja i niejako zachęcić do udziału w temacie:)
Jak będzie w praktyce to się okaże z czasem.
_________________
Jest ryzyko jest zabawa albo cmentarz albo sława!

Przecież wrócą tamte lata,
tamte piękne złote dni.
O Królowo Tego świata tak
będziemy śpiewać Ci...

...::: Najlepsze Ciacha Małopolski :::...
[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
 
 
www.megachem.pl

Dołączył: 12 Lis 2008
Wysłany: Pią Cze 17, 2011 14:27   

Dopiero potem zobaczyłem ankietę u samej góry ;-).
_________________
Patologia sektor C.
[Profil] [PM] [WWW]
 
 
KrzysieKKS
~SekcjaTurystyczna~


Dołączył: 07 Mar 2005
Wysłany: Sob Cze 18, 2011 09:56   

Fragmenty znalezione w ksiązce wydanej na 75-lecie.

Byli równie dobrzy na trasach sportowych - jak i na szlakach bojowych

Sekcja narciarska w okresie swojego istnienia prowadziła działalność sportowo-turystyczną, uzyskując na przestrzeni lat szereg dobrych wyników. W 1934 roku prym w sekcji wiodą kobiety, a wśród nich I. Lipińska, M. Batko, I. Gurgul i inne. W tym okresie zawodnicy startuja bez większego przygotowania treningowego, a dopiero zastrzyk dobrej techniki narciarskiej daje Leopold Kwiatkowski, pod okiem którego wyrosło wielu dobrych narciarzy.
Julian Zubek doznaje zaszczytu reprezentowania Armi Polskiej na zawodach malej Ententy i Polski, biorąc jednocześnie udział w zawodach międzynarodowych. Brązowy medal na Mistrzostwach Polski Kolejarzy rozegranych w Zakopanem zdobywa w biegu na 6 km Irena Lipińska. Do innych wybijających się zawodników zaliczani są K.Gucwa, J. Freisler, R.Stramka, J.Szyszka, Z.Ryś, S.Kotarski, F.Krzyżak, L,Kudlik, T.Sokołowski, J. Ciastoń oraz bracia W. I K. Świerczkowie. W rozgrywanych mistrzostwach Nowego Sącza najliczniej prezentują się zawsze narciarze „Sandecji”, z których I. Lipińska i T.Sokołowski zdobywają w 1937 roku brązowe medale w biegu na 6 i 12 km.
Narciarze spod znaku kolejarskiego orła, nie przerywają również swej działalności w okresie wojny. Wykorzystując swój kunszt narciarski na szlakach bojowych, występują tam w roli żołnierzy, partyzantów bądź kurierów.
W 1945 roku lata świetności sekcji zaczynają wskrzeszać K. Borczyk, J. Wysowski, Zb. Kmieć i St. Kibełbasa. Domeną sekcji staje się turystyka, a wyczyn schodzi na plan dalszy.
Pomimo to narciarze biorą udział w licznych zawodach, startując między innymi w 1952 roku w mistrzostwach Polski Federacji „Kolejarz”, mistrzostwach Polski juniorów oraz zawodach o Puchar Kolei Linowych.
Wyróżniają się w tym okresie – uzyskując dobre wyniki – tacy zawodnicy, jak: T. Kantor, j. Ligęza, Ciastoń, A. Kurcz, bracia Pasiutowie i inni. Niestety, sytuacja chwili nie pozwala na dalsze kontynuowanie działalności w tej sekcji i w 1956 roku podjęta zostaje decyzja o jej rozwiązaniu.



" ...W 1952 roku życie klubowe urozmaica nowo powołana sekcja turystyczna będąca organizatorem wycieczek i imprez... "
_________________
Jest ryzyko jest zabawa albo cmentarz albo sława!

Przecież wrócą tamte lata,
tamte piękne złote dni.
O Królowo Tego świata tak
będziemy śpiewać Ci...

...::: Najlepsze Ciacha Małopolski :::...
[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
 
 
kolafy

Dołączył: 06 Paź 2004
Wysłany: Nie Cze 19, 2011 22:12   

Sekcja Turystyczna nTG'04 przy okazji wieczornej poprawy pogody postanowiła w 5 os wyruszyć na podbój jakiegoś szczytu. Oczywista sprawa że wybraliśmy najbardziej z leniwych atrakcyjnych turystycznie szlaków na Górę Parkową, zameldowaliśmy się tam ok 21:30 wiec oczywiście było już ciemno. Dotleniamy się na szczycie, uzupełniamy płyny ;) i schodzimy na dół.

NA ZAWSZE DOBRA MARKA!
[Profil] [PM]
 
 
mlodykks

Dołączył: 15 Sie 2010
Wysłany: Nie Cze 19, 2011 22:37   

Oj tlenu to dużo musieliście mieć na taką górę :D Dobre odżywianie to podstawa i płyny w dużej ilości :) nie ważne jakie hehe fajnie fajnie a wyruszymy kiedyś razem w góry??
[Profil] [PM] [E-mail]
   
 
KrzysieKKS
~SekcjaTurystyczna~


Dołączył: 07 Mar 2005
Wysłany: Pon Cze 20, 2011 00:13   

Spokojnie, spokojnie wszystko w swoim czasie:) trwa zgłębianie historii sekcji... oraz przygotowywanie planu pierwszej wyprawy... wszystko zostanie podane do informacji już na dniach.
_________________
Jest ryzyko jest zabawa albo cmentarz albo sława!

Przecież wrócą tamte lata,
tamte piękne złote dni.
O Królowo Tego świata tak
będziemy śpiewać Ci...

...::: Najlepsze Ciacha Małopolski :::...
[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
 
 
mlodykks

Dołączył: 15 Sie 2010
Wysłany: Pon Cze 20, 2011 13:22   

krzysiek a ta sekcja to będzie jako jedna grupa czy będzie podzielone na grupy np.

- grupa rowerowa
- grupa nie wiem jak to nazwać , ( chodzenie po górach :D )
- grupa wycieczkowa w sensie autobusem i zwiedzanie... stadionu :)
- i inne

Moim zdaniem podzielić Sekcje na grupy to dobry pomysł bo nie każdy lubi jechać na rower albo iść w góry. A tak to można by wybrać grupę. Jak coś to pisz
[Profil] [PM] [E-mail]
   
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Forum kibiców Sandecji Strona Główna » Stowarzyszenie Kibiców Sandecji » Sekcja turystyczna - SANDECJA -
[ ZAMKNIĘTY ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Sandecja.org Theme zaprojektowane przez: netSuit.pl
 
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 27