Wersja mobilna | Wersja domyślna
Forum kibiców Sandecji Strona Główna
 
 
 
Użytkownik:
Hasło:
Autologin:



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: internacionale
Nie Wrz 05, 2021 13:24
Dziedzictwo Lecha Kaczyńskiego
Autor Wiadomość
Bianconeri

Dołączył: 06 Paź 2004
Wysłany: Sob Lut 23, 2013 08:54   Dziedzictwo Lecha Kaczyńskiego

Produkcja linków trwa;) a odpowiedzi się nie doczekałem więc może tutaj się uda, zakładam osobny temat.

A dla przypomnienia o co chodzi:

Cytat:
Skoro i tak już powoli odchodzimy od Smoleńska to będę wdzięczny jak mi ktoś wypisze np w 10 punktach ten "dorobek śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego".
Cudzysłów celowy bo bardzo często się takim zwrotem posługuje np Joahim Brudziński, czy nawet Stosek Kogut itp.

Co za tym wg nich stoi po prostu nie chce mi się szukać, ale może są faktyczne przesłanki aby Lecha Kaczyńskiego nazywać największym (w domyśle najlepszym) prezydentem, wielkim Polakiem itp.

Mi na pewno utkwiła w pamięci walką o pamięć i historię, muzeum Powstania Warszawskiego itp.

A tak to znacie moje podejście do polityki i polityków dlatego dam się dżimejlowi wykazać w przygotowaniu punktów :)


PS. Co by tak nie było niejasności, temat proszę traktować poważnie a nie prześmiewczo, do tego jako okazję do dyskusji, ale tylko i wyłącznie na argumenty.
_________________
GDZIE KUCHAREK SZEŚĆ TAM WIÓRY LECĄ
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
krzysiek186


Dołączył: 30 Paź 2004
Wysłany: Nie Lut 24, 2013 21:14   

Ś.p. Lech Kaczyński podpisał Traktat Lizboński, jak dla mnie zdrajca.
[Profil] [PM]
   
 
kosiarz

Dołączył: 18 Kwi 2009
Wysłany: Czw Mar 21, 2013 19:22   

Cytat:
Moim zamiarem było – mówił niedługo przed śmiercią Lech Kaczyński – związanie tamtejszych – gruzińskich czy azerskich – elit z Polską. (…) Oczywiście nie liczyłem na to, że Azerowie porzucą inne kierunki i obrócą się wyłącznie w stronę Gruzji i Polski. Jednak można było ten kierunek wzmocnić, sprawiając, że jakaś część [azerskiej] ropy popłynęłaby nie tylko do Orlenu, ale także przez Gdańsk do Europy. (…) Następnym posunięciem miał być gaz. Miałem nadzieję, że nie tylko azerski. Próbowałem także wzmacniać polskie wpływy w Kazachstanie, ale zorientowałem się, że tamten kraj znajduje się w takim otoczeniu, że trudno będzie osiągnąć sukces”. Potwierdził to przebieg dwóch szczytów energetycznych zorganizowanych z inicjatywy prezydenta RP w Krakowie (maj) i Wilnie (październik 2007 r.), na których mimo wcześniejszych zapowiedzi zabrakło prezydenta Kazachstanu Nursułtana Nazarbajewa. Był to rezultat osobistej interwencji prezydenta Putina, który udał się w tej sprawie do Astany ze specjalną wizytą. Jednak fakt, że na przestrzeni zaledwie kilku miesięcy doszło wówczas do dwóch kolejnych spotkań prezydentów Polski, Litwy, Ukrainy, Gruzji i Azerbejdżanu musiał wywołać niezadowolenie Moskwy. Tym bardziej, że wileńska konferencja, w której uczestniczyli też prezydenci Łotwy i Rumunii oraz przedstawiciele UE i USA, zakończyła się podpisaniem porozumienia o współpracy przy budowie ropociągu Brody-Płock-Gdańsk, który miał stanowić przedłużenie istniejącego już na Ukrainie odcinka Odessa-Brody i umożliwić przesyłanie azerskiej ropy. Do realizacji tego projektu nie doszło, a w styczniu 2012 r. premier Ukrainy Mykoła Azarow stwierdził, że „Polska nie chce dobudowywać rurociągu Odessa-Brody do Płocka i dalej do Gdańska”.


Będzie takich rzeczy coraz więcej. Polska w tamtym czasie stawała sie regionalnym przywódcą, z którym Putin i Merkel mieli problemy...

http://antoni.dudek.salon...ha-kaczynskiego
_________________
"NIE WYBACZAJCIE IM, ALBOWIEM DOSKONALE WIEDZĄ, CO CZYNIĄ!"
[Profil] [PM]
 
 
Bianconeri

Dołączył: 06 Paź 2004
Wysłany: Pią Mar 22, 2013 06:51   

O widzisz, coś już jest.
Akurat o polityce wschodniej itp to coś tam wiem mimo całej mojej niechęci do k(l)asy politycznej.

Warto też pamiętać ze jednym z elementów tej polityki wschodniej było utopienie sporej kasy w rafinerię w Możejkach.

Tylko problem jest jeden, jeśli mamy pisać o dziedzictwie to słowa "miałem zamiar", "próbowałem", "chciałem" itp raczej nie pasują do kontekstu.
W moim słowniku dziedzictwo opiera się na czynach, dokonaniach, czymś wymiernym.

Plany ja też miałem zawsze wielkie i co z tego :)

No ale początek jest dobry a dżimejl może się przestanie bawić w podogynkę:D i w końcu coś napisze jak obiecał:)
_________________
GDZIE KUCHAREK SZEŚĆ TAM WIÓRY LECĄ
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
wborzecki@gmail.com

Dołączył: 29 Kwi 2009
Wysłany: Pią Mar 22, 2013 09:29   

1.POLITYKA HISTORYCZNA - USTANOWIENIE DNIA 1 MARCA DNIEM ŻOŁNIERZY NIEZŁOMNYCH.

2. BUDOWANIE POLITYKI JAGIELLOŃSKIEJ tj. SOJUSZ PAŃSTW MIEDZY NIEMCAMI A ROSJĄ OD BAŁTYKU PO ADRIATYK I MORZE CZARNE - KULMINACJA BYŁO ZATRZYMANIE WRAZ Z PREZYDENTAMI LITWY , ŁOTWY , ESTONII( premier),UKRAINY, CZOŁGÓW PĘDZĄCYCH NA STOLICĘ GRUZJI TBILISI. DOKONALI TEGO POJAWIAJĄC SIĘ OSOBIŚCIE W GRUZJI.

3. PRÓBA WPROWADZENIA DO NATO UKRAINY I GRUZJI W ROKU 2008 ( kwiecień w dniach 2-4)NA SZCZYCIE NATO W BUKARESZCIE ZABLOKOWANA PRZEZ NIEMCY I FRANCJĘ.

4.,,Traktatu Lizbońskiego. Propozycja rządowa, dla której poparcie zadeklarowała tylko strona czeska, dotycząca tzw. systemu pierwiastkowego, wobec proponowanego przez pozostałych 25 członków szczytu tzw. zasady podwójnej większości nie uzyskała poparcia przewodniczącej Rady Europejskiej kanclerz Niemiec Angeli Merkel. W rezultacie strona polska wynegocjowała utrzymanie "systemu nicejskiego" (z 2000) do 2014[34].

Prezydent był obecny w Lizbonie podczas uroczystości podpisania traktatu przez premiera Donalda Tuska i ministra Radosława Sikorskiego. Z dniem 30 kwietnia 2008 został uprawniony do ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego, który ratyfikował 10 października 2009.,, KŁAMSTWO KTÓRE KOLPORTUJE KORWIN MIKKE I JEGO LUDZIE JAKOBY LECH PODPISAŁ TRAKTAT ON GO TYLKO RATYFIKOWAŁ. JAKO OSTATNI W EUROPIE WRAZ Z PREZYDENTEM CZECH WACŁAWEM KLAUSEM. NIECH KUMY SOBIE PRZYPOMNĄ ILE BYŁO WYCIA W MEDIACH NA LECHA ŻE TAKI ZAŚCIANKOWY I SABOTUJE NASZĄ PRZYSZŁOŚĆ W UE.

5.,,17 października 2008 prezydent przesłał do Senatu projekt postanowienia w sprawie przeprowadzenia w dniach 10–11 stycznia 2009 referendum ogólnokrajowego w kwestii komercjalizacji i prywatyzacji służby zdrowia. Senat uchwałą z 29 października 2008 nie wyraził zgody na referendum.,, I TERAZ MAMY TAKIE GÓWNO W SŁUŻBIE ZDROWIA JAKIE MAMY DOBRZE JEST PAMIĘTAĆ DZIĘKI KOMU I KTO SIĘ NA TYM GÓWNIE BOGACI!!

6.,,25 listopada 2008 zawetował nowelizację ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych,, USTAWA TA DOBIERAŁA SIĘ DO OSTATNIEGO NASZEGO SKARBU CZYLI LASÓW PAŃSTWOWYCH

7...W 2009 ułaskawił m.in. trzech braci skazanych za zabójstwo w ramach tzw. linczu we Włodowie poprzez warunkowe zawieszenie wykonania orzeczonych wobec nich kar pozbawienia wolności.,, MOIM ZDANIE SŁUSZNIE I BARDZO DOBRZE ZROBIŁ.

8.,,W ramach deklarowanych zamiarów stworzenia wspólnej polityki energetycznej łączącej kraje należące do UE, Ukrainę i republiki kaukaskie, zorganizował tzw. szczyt energetyczny w Krakowie w dniach 11–12 maja 2007, w którym udział wzięli prezydenci Azerbejdżanu, Gruzji, Litwy i Ukrainy[31]. Na spotkaniu zadeklarowano porozumienie pomiędzy Polską i Litwą w sprawie tzw. mostu energetycznego i wstępnego międzyrządowego opracowania projektu budowy elektrowni atomowej dostarczającej energię na potrzeby krajów regionu[32][33].,, SPIEPRZONE ZOSTAŁO WSZYSTKO PRZEZ RUDEGO RUROCIĄG ODESSA - BRODY - PŁOCK- GDAŃSK. DO POMPOWANIA KASPIJSKIEJ ROPY poczytajcie o kulisach tego geszeftu Rudego i jego KAMARYLI.

ps. to tak na szybko bo śnieg sypie i cza odgarniać - jak to na ZESŁANIU :-D:-D
_________________
"SĄ W TYM KRAJU LUDZIE,KTÓRZY NIE POTĘPIAJĄ JUDASZA ZA TO,ŻE ZDRADZIŁ
ALE ZA TO, ŻE TAK MAŁO WZIĄŁ"Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
wborzecki@gmail.com

Dołączył: 29 Kwi 2009
Wysłany: Pią Mar 22, 2013 10:58   

znalazłem coś TAKIEGO (na przerwie śniadaniowej) http://antoni.dudek.salon...ha-kaczynskiego
_________________
"SĄ W TYM KRAJU LUDZIE,KTÓRZY NIE POTĘPIAJĄ JUDASZA ZA TO,ŻE ZDRADZIŁ
ALE ZA TO, ŻE TAK MAŁO WZIĄŁ"Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
kosiarz

Dołączył: 18 Kwi 2009
Wysłany: Nie Mar 24, 2013 10:03   

wborzecki@gmail.com napisał/a:
znalazłem coś TAKIEGO (na przerwie śniadaniowej) http://antoni.dudek.salon...ha-kaczynskiego


Ty chyba już tak jak każdy polityk, nie słuchasz ani nie wczytujesz się, w głosy tych maluczkich ;))

Bianconeri
Cytat:
Warto też pamiętać ze jednym z elementów tej polityki wschodniej było utopienie sporej kasy w rafinerię w Możejkach.

Tylko problem jest jeden, jeśli mamy pisać o dziedzictwie to słowa "miałem zamiar", "próbowałem", "chciałem" itp raczej nie pasują do kontekstu.
W moim słowniku dziedzictwo opiera się na czynach, dokonaniach, czymś wymiernym.


Możejki już drugi lub trzeci rok z rzędu przynoszą zyski. Trzeba pamiętać, że inwestycje to długoplanowe z założenia cele. W tych latach wreszcie Polakom zaczęło się coś opłacać...nie tylko Niemcom, Rosjanom czy Francuzom.
Rafineria w Możejkach to kilka procent ładne PKB Litwy...też coś znaczy.

Zmiana w polityce międzynarodowej jaką zapoczątkował Kaczyński to długie lata pracy, tym bardziej, ze nie znalazł jej kontynuatora, jak to się dzieje np w USA. Trudno mówić więc o jakiś wymiernych skutkach. Choć ja je zauważam, choćby porównawcze do tych wszystkich prezydentur.
_________________
"NIE WYBACZAJCIE IM, ALBOWIEM DOSKONALE WIEDZĄ, CO CZYNIĄ!"
[Profil] [PM]
 
 
Bianconeri

Dołączył: 06 Paź 2004
Wysłany: Nie Mar 24, 2013 11:07   

A jak wygląda stosunek możejkowych zysków do poczynionych nakładów, masz jakieś wiarygodne dane na ten temat?

Gdzieś widziałem fajne wypunktowanie materiału z linka od dżimejla ale coś nie mogę teraz tego znaleźć.

PS. Obściskiwanie się z banderowcem było zaplanowanym elementem polityki wschodniej czy tylko spontanem co by tak ruskim dojebać:p
_________________
GDZIE KUCHAREK SZEŚĆ TAM WIÓRY LECĄ
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
kosiarz

Dołączył: 18 Kwi 2009
Wysłany: Nie Mar 24, 2013 11:22   

Cytat:
PS. Obściskiwanie się z banderowcem było zaplanowanym elementem polityki wschodniej czy tylko spontanem co by tak ruskim dojebać:p


Nie nazwał bym tego "obściskiwaniem"...sprawa "banderowców" wybuchła gdy Kaczyński
zginął, a rząd Tuska olał Juszczenkę. Nie wiem czy to była jego zemsta...czy chciał ratowac swoja kariere polityczna własnie w taki sposób. Za prezydentury Kaczyńskiego, nie pamiętam jakiś wydarzeń z banderowcami.

Cytat:
A jak wygląda stosunek możejkowych zysków do poczynionych nakładów, masz jakieś wiarygodne dane na ten temat?


Nie znam się na tym, zapewne w necie są jakieś dane, wiesz jak to jest, jedna strona poda takie druga takie. I wszystkie bedą się zgadzać. :)

Jednak dziś ropa, gaz to strategiczne surowce i ciężko na nich stracić. Exxon Mobile zrobił dwa otwierty w Polsce na szesc koncesji kupionych...i nagle się wycofał, bo podobno mało znalazł gazu z łupków ;). Kilka miesięcy wcześniej Rosjanie kupili ich akcje i dopuscili do złoż w kilku miejscach w tym syberyjskich łupkach.
Jak my nie zadbamy o siebie to kto o nas zadba?
_________________
"NIE WYBACZAJCIE IM, ALBOWIEM DOSKONALE WIEDZĄ, CO CZYNIĄ!"
[Profil] [PM]
 
 
nitroactive

Dołączył: 28 Paź 2011
Wysłany: Nie Mar 24, 2013 13:59   

Jest temat założony na takie dyskusje ;) Tez ostatnio się edukuję w tych tematach jak to się dajemy dymać na łupkach między innymi...
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Bianconeri

Dołączył: 06 Paź 2004
Wysłany: Nie Mar 24, 2013 15:28   

To się fachowo gaz głupkowy;) nazywa, jeden z bardziej chwytliwych tematów zastępczych.

A co do obściskiwania się z banderowcami to nie chodziło mi o jakiś jeden przypadek tylko całość podejścia do tego skurwiałogo kraju, przecież chciał ich do unii (również skurwiałej) wprowadzić.
_________________
GDZIE KUCHAREK SZEŚĆ TAM WIÓRY LECĄ
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
nitroactive

Dołączył: 28 Paź 2011
Wysłany: Nie Mar 24, 2013 16:09   

W takim razie co nie jest tematem zastępczym? :D
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Bianconeri

Dołączył: 06 Paź 2004
Wysłany: Nie Mar 24, 2013 19:33   

No to jest dobre pytanie czy coś nie jest :) ale chyba za bardzo odchodzimy powoli od tematu.

Jeden kierunek poszukiwania dziedzictwa, czyli politykę wschodnią, już mamy, może czas na coś z krajowego podwórka jak np Muzeum Powstania Warszawskiego (co prawda najwięcej tu zdziałał jako prezydent ale sto(L)ycy ale fakt jest faktem).

[ Dodano: Nie Kwi 07, 2013 19:13 ]
http://wiadomosci.onet.pl...,wiadomosc.html

"zatrzymał rosyjskie czołgi".

Tego typu uogólnień i wyolbrzymień to można by o każdym nawet nie tylko POlityku czy przeciętnym zjadaczu chleba napisać, pytanie tylko po co?

Jak dla mnie, to zwolennicy Lecha Kaczyńskiego robią jego pamięci więcej krzywdy niż pożytku pisząc tego typu teksty.

No i oczywiście druga strona medalu czyli wieczni ujadacze i "prześmiewcy" którzy ok, mieli prawo go nie lubieć jako człowieka, mogli się nie zgadzać z uprawianą przez niego polityką, ale uszanować pamięć człowieka to by mogli a nie srać żwirem w debilnych komentarzach poniżej poziomu przyzwoitości.

BAGNO
_________________
GDZIE KUCHAREK SZEŚĆ TAM WIÓRY LECĄ
Ostatnio zmieniony przez KubaNS Nie Kwi 07, 2013 19:30, w całości zmieniany 1 raz  
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Kazek G f H


Dołączył: 06 Mar 2008
Wysłany: Wto Kwi 16, 2013 15:33   

Tekst Rafała Ziemkiewicza z nr 11/011 8-14 "Do Rzeczy"

Inteligenci wśród skorpionów





A tak nawiasem mówiąc to w maju ma się ukazać pierwszy tom biografii politycznej Lecha Kaczyńskiego autorstwa Sławomira Cenckiewicza, Adama Chmieleckiego, Janusza Kowalskiego, Anny K. Piekarskiej.
_________________
Brutal Fans Hooligans - Glinik Gorlice ... :)
[Profil] [PM]
 
 
nitroactive

Dołączył: 28 Paź 2011
Wysłany: Wto Kwi 16, 2013 20:18   

Ciekawy tekst w zasadzie.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Forum kibiców Sandecji Strona Główna » Archiwum » Polityka, polityka, polityka... » Dziedzictwo Lecha Kaczyńskiego
[ ZAMKNIĘTY ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Sandecja.org Theme zaprojektowane przez: netSuit.pl
 
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 25