Archiwum aktualnościStatutZarządCzłonkostwoForumMuzeum SandecjiPolityka prywatnościKontakt
Sandecja Nowy Sącz
Niedziela, 30 Listopad, 2014

Sandecja zwycięstwem kończy tegoroczne rozgrywki

Sandecja Nowy SączSandecja udanie zakończyła niezbyt udaną rundę.
Nasi piłkarze pod dobrym spotkaniu pokonali na własnym boisku silną Arkę Gdynia 3:1 (1:0).

Bramki:
1:0 Maciej Bębenek 41'
1:1 Michał Szubert 55'
2:1 Armand Ella Ken 65'
3:1 Łukasz Grzeszczyk 81'

Składy:
Sandecja: 1. Marek Kozioł - 17. Marcin Makuch, 5. Dawid Szufryn, 4. Przemysław Szarek, 15. Sebastian Szczepański - 20. Armand Ella (84', 16. Irakli Gerkenaszwili), 14. Cheikh Niane, 11. Matej Náther, 8. Łukasz Grzeszczyk, 7. Maciej Bębenek (90', 9. Rudolf Urban) - 19. Mouhamadou Traoré (67', 10. Fabian Fałowski).

Arka: 24. Jakub Miszczuk - 7. Łukasz Kowalski, 33. Alan, 3. Krzysztof Sobieraj, 23. Marcin Warcholak - 8. Marcus Vinícius, 14. Michał Nalepa (82', 10. Antonio Calderón), 6. Antoni Łukasiewicz, 19. Grzegorz Lech (71', 17. Maciej Wardziński), 25. Paweł Wojowski (68', 13. Aleksander Jagiełło) - 11. Michał Szubert.

Żółte kartki: Grzeszczyk - Kowalski, Alan, Calderón.

Skomentuj na Facebook Na Facebook
Piłkarze nowosądeckiego pierwszoligowca rozpędzili się na dobre. Szkoda, że akurat tuż przed zimową przerwą w rozgrywkach, ale i to musi cieszyć.

W rozegranym dzisiaj meczu z gdyńską Arką, zawodnicy trenera Piotra Stacha trafili do siatki trzy razy, tracąc tylko jednego gola. Biało-Czarni zamkną więc ten rok ligowy jako niepokonani od dwóch gier. W poprzedniej kolejce rozgromili bowiem na wyjeździe GKS Tychy aż 7-2.

Lepiej w niedzielną potyczkę weszła jednak ekipa gości. Po dwunastu minutach ładnie uderzał Marcus ale Kozioł odbił futbolówkę, która wyszła za linię końcową. W kolejnych minutach Żółto-Niebiescy stwarzali sobie kolejne sytuacje pod bramką miejscowych ale albo mierzyli niecelnie, albo dobrze spisywał się golkiper nowosądeczan. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić...

Na cztery minuty przed końcem pierwszej części meczu, Sandecja wyszła na prowadzenie! W rolach głównych wystąpiło trio Grzeszczyk-Traore-Bębenek, które „rozklepało” obronę gdynian, a piłkę w siatce po podaniu tego pierwszego, umieścił kapitan zespołu. Znakomita kontra!

Dziesięć minut po wznowieniu gry, Arka doprowadziła do remisu. Kozioł po strzale jednego z piłkarzy rywala „wypluł” piłkę przed siebie, tam czekał Szubert, który dopełnił formalności.

W sześćdziesiątej piątej minucie gospodarze wyszli na prowadzenie! Znów kontra. Z prawej strony dośrodkował Bębenek, piłkę głową przedłużył jeszcze Grzeszczyk, a trafienie zaliczył Ella Ken! Był to trzeci gol Kameruńczyka z Barcelony w jego trzecim występie ligowym na boiskach pierwszej ligi! Oby tak dalej.

Arka co prawda dłużej utrzymywała się przy piłce ale to Sandecja grała skuteczniej. W osiemdziesiątej pierwszej minucie rzut rożny wykonywał Ella Ken, w zamieszaniu podbramkowym najlepiej odnalazł się aktywny Grzeszczyk i dobitką ulokował piłkę w bramce! 3-1 dla miejscowych!

Sandecja spędzi zimę na solidnym i bezpiecznym - dziesiątym miejscu w pierwszej lidze. Liga wznowi grę na początku marca, Biało-Czarni zagrają wówczas w Łodzi z Widzewem.

źródło: własne / sadeczanin.info