Wersja mobilna | Wersja domyślna
Forum kibiców Sandecji Strona Główna
 
 
 
Użytkownik:
Hasło:
Autologin:Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: internacionale
Czw Gru 28, 2017 21:16
Stadion Sandecji
Autor Wiadomość
jacek55


Dołączył: 18 Maj 2009
Wysłany: Czw Gru 19, 2019 20:20    [Cytuj]

Proponuję przeczytać list otwarty Koalicji Nowosądeckiej ,co tam na temat budowy stadionu pisał p.Lubomir Hadzel list z dnia 11wrzesnia 2018 r.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
jacek55


Dołączył: 18 Maj 2009
Wysłany: Czw Gru 19, 2019 20:52    [Cytuj]

https://photos.app.goo.gl/Ci4GMEfEibH9R2Nh9
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
najdi

Dołączył: 07 Kwi 2006
Wysłany: Czw Gru 19, 2019 22:16    [Cytuj]

Myślisz dlaczego Handzel nie pokazał się na tej konferencji? Chyba nie wierzycie w to że gosciu był zarobiony a tematem w 100% zajmował się Bochenek i Handzel nie chciał mu się wpierdalac? Co na całą tą sprawę Stowarzyszenie bo wiadomo że kibice są podzieleni ponieważ różne bywa i każdy ma swoje poglądy i interesy szkoda się nad tym rozwodzić. Czy w razie nie dotrzymania terminów będą podejmowane jakieś kroki np. Spotkanie otwarte (czyt. Manifestacja, wiec). Zastanawia mnie jeszcze jedno jeśli dobrze zrozumiałem spółka celowa nie będzie zobowiązana do przeprowadzenia przetargu budowlanego czyli będzie mogła dogadać się z firmą xyz i zlecić budowę ww kompleks za stosunkowo najlepsza(najtańsza) oferte i skoro to ma być na przełomie maja czerwca to dlaczego zakładają wbicie pierwszej łopaty dopiero za rok? I jeszcze jedno czy miasto zastanawia się czy jednak nie budować od razu stadionu na 8200 bo po pierwsze budowa tańsza o jakieś 20-30 % niż etapowanie, niedogodności na stadionie i wokół niego dla mieszkańców i kibiców załatwione za jednym razem. A skoro Sandecja współpracuje z PWSZ może istnieje możliwość przystosowania w minimalnym stopniu stadionu na uczelni na potrzeby ligi. Czy jednak sprawa jest przesądzona i nie ma możliwości przeskoczyć etapowania.
[Profil] [PM]
 
 
radziufan
from cradle to grave


Dołączył: 01 Lis 2004
Wysłany: Czw Gru 19, 2019 22:52    [Cytuj]

Boiska na PWSZ nie da sie przystosować, temat byl rozpoznany i nie ma takiej opcji
_________________
1910 - 2010 ...STO LAT HISTORII KTÓRĄ WY TWORZYCIE - BIAŁO-CZARNYCH SERC NIEŚMIERTELNE BICIE!!!
[Profil] [PM]
 
 
SilverCommander


Dołączył: 04 Maj 2009
Wysłany: Pią Gru 20, 2019 20:10    [Cytuj]

Rada Miasta przyjęła budżet miasta na 2020 rok. (18 radnych było za, 5 się wstrzymało). Czyli rozumiem, że teraz spółka niezbędna do budowy stadionu dostała "zielone światło". Czy ewentualnie coś jeszcze stoi na przeszkodzie ?
[Profil] [PM]
 
 
wito

Dołączył: 17 Cze 2017
Wysłany: Sob Gru 21, 2019 13:54    [Cytuj]

Ciekawy artykuł na portalu miasto NS
https://miastons.pl/nowy-sacz/tylko-dla-fanow-sandecji-analiza/

Dokonując analizy wypowiedzi p. Bochenka i p. Skarbnik na konferencji prasowej trzeba przyznać jedno: wreszcie pojawił się prawdziwy pomysł, a raczej deklaracja stworzenia narzędzia, które ma REALNIE zająć się rozwiązaniem problemów. Zajęło to rok, ale dobre i to. Lecz diabeł jak zwykłe tkwi w szczegółach. Tak jest i tym razem, więc punktujemy krótko:

Po pierwsze – trzeba było nie likwidować Sądeckiej Infrastruktury Miejskiej (spółki, która właśnie pilotowała proces projektowania stadionu), tylko należało przekształcić ją w spółkę celową. Było by szybciej i taniej. Bez zbędnych perturbacji.

Po drugie – proszę nie opowiadać, że powoła się jakiegoś pełnomocnika nowej spółki, że nie będzie rady nadzorczej oraz innych kosztów funkcjonowania… Koszty będą, w spółce samorządowej musi zostać powołany zarząd, musi zostać powołana rada nadzorcza, musi działać odrębna księgowość, obsługa prawna itd. Panie Bochenek zlituj się Pan. Nie opowiadaj pan takich głupot bo to świadczy o panu. O pana braku wiedzy podstawowej, albo o tym, że celowo pan w tych kwestiach kłamiesz. Wyluzuj. Powiedz prawdę. Tak spółka musi generować koszty i nie ma w tym nic złego. Jeżeli jej zadaniem będzie wykonanie konkretnej pracy to koszty te będą i to nawet spore. Po co to ukrywać?

Po trzecie – proszę panie Bochenek nie opowiadać o żadnych środkach zewnętrznych, funduszach NMF i EOG (potocznie zwanych norweskimi ) itp. I my i pan doskonale wiem, że ŻADNYCH środków na tego typu przedsięwzięcia nie ma i już nie będzie. Tyle w tym temacie.

Po czwarte – pani Skarbnik trochę enigmatycznie, ale dla znawców tematu wystarczająco jasno, przybliżyła celowość powołania spółki. Elastyczność działania, przewaga – w stosunku do miasta – w szybkości podejmowania działań, czy w końcu kwestie podatkowe zdecydowanie preferują spółkę celową, jako podmiot realizujący tego typu działania. Natomiast dość gładko pani Skarbnik przemknęła się nad kwestia zabezpieczeń zobowiązań, jakie na budowę wszystkich trzech obiektów miała by zaciągnąć nowa struktura. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Zabezpieczenia finansowego tak naprawdę może udzielić miasto w postaci poręczenia kredytu. I tu jest pies pogrzebany, bo takie zabezpieczenie, jak najbardziej wchodzi we wszelkie limity zadłużenia miasta. Nic na to nie poradzi.
Oczywiście, można sobie wyobrazić zastosowanie pewnej inżynierii finansowej i przerzucenia części tych zabezpieczeń na spółki miejskie(nie wchodząc w szczegóły, chodzi o zabezpieczeniu na majątku lub udziałach MPECu, czy Sądeckich Wodociągów) lub jakiś wariant mieszany. Byłoby to możliwe i do udźwignięcia, lecz tylko w przypadku, gdy mówilibyśmy o zabezpieczeniu ok. 60 mln złotych kredytu (80 mln minus zabezpieczenie na gruntach spółki celowej i wartościach niematerialnych i prawnych w postaci projektu stadionu). Byłoby, ale nie będzie, bo…

Po piąte – NIE MA TAKIEJ MOŻLIWOŚCI , ŻEBY TE WSZYTSTKIE INWESTYCJE ŁĄCZNIE KOSZTOWAŁY 80 MILIONÓW ZŁOTYCH. P. Bochenek i p. Skarbnik mówią, żeby się „nie przywiązywać do kwot”, że dla potrzeb założeń inwestycji musiano przyjąć jakieś wyjściowe wartości. Ok, zgadzamy się z tym podejściem. Lecz rozmawiajmy poważnie. Nie chodzi o różnice rzędu 10-20% od prezentowanej kwoty . SAM STADION musi kosztować minimum 70-80 mln (szanowni czytelnicy, na stronce stadiony.net są podane dokładne dane ile, jakiej wielkości stadiony w Polsce kosztują, a warto też prześledzić świeży casus stadionu w Częstochowie). Koszt jednego krzesełka w granicach 1 tys. złotych w dzisiejszych czasach jest już nieosiągalny. Jeśli będzie on mieścił się w granicach 1,5 tys. zł/krzesło to należy uznać to za sukces! Urząd natomiast NIE MOŻE kosztować mniej niż 120-150 mln (ile kosztują tego typu budynki pod klucz też można sprawdzić w necie). Przecież nie mówimy o obiekcie w stanie surowym zamkniętym, lecz o budynku z pełną infrastrukturą, nowoczesnymi rozwiązaniami dotyczącymi pozyskiwania energii, wyposażeniem, podjazdami i windami dla niepełnosprawnych, nowymi meblami, komputerami itd. itp. Jak dorzucimy do tego parking plus jakieś niespodzianki, które zawsze po drodze mogą się przydarzyć mówimy łącznie o kwocie 220-250 mln. Więc „nie przywiązujemy się do kwot” tylko piszemy o realiach. Bo o ile montaż finansowy na 60 mln, a nawet 80 mln jest trudny, lecz nie niemożliwy, to na ponad 200 mln w okresie lat 15 już zdecydowanie nie. I tu jest główna słabość tego projektu.

Czy jest więc jakieś światełko w tunelu? Otóż Drodzy Kibice jest! Nie wiadomo, czy się uda, lecz to na dziś jedyna droga. Wymaga tylko od prezydenta Handzla jednego. Zaprzestania szczucia, wylewania pomyj, wyzywania od najgorszych i obrażania jedynej instytucji, która w taki projekt mogłaby się zaangażować, próbując go sfinansować, dobierając właściwe ścieżki i metody. Tylko najpierw trzeba powiedzieć PRZEPRASZAM. Dla ułatwienia – instytucja , o której piszemy mieści się w Warszawie przy ulicy. Kruczej…
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
nunek87

Dołączył: 07 Wrz 2009
Wysłany: Pon Gru 23, 2019 10:22    [Cytuj]

podobno Handzel ma teraz większość w radzie , wiec nie powinno być pierdolenia ze rada blokuje ...
_________________
Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań !
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
jacek55


Dołączył: 18 Maj 2009
Wysłany: Czw Sty 02, 2020 19:36    [Cytuj]

Tak pomysł mi przyszedł do głowy ,niech Handzel etapuje budowę nowego ratusza ,a stadion postawić odrazy w całości.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
jacek55


Dołączył: 18 Maj 2009
Wysłany: Pią Sty 03, 2020 11:02    [Cytuj]

Wypowiedź byłego rzecznika prasowego i tyrektora do spraw marketingu.,,
nowosądeckim klubie mają problem ze znalezieniem sponsorów. Może mógłbyś pomóc?
Obserwuję to wszystko z boku i martwi mnie, że odchodzą kolejni sponsorzy jak Szubryt, Fakro, Wiśniowski, a na horyzoncie nie widać nowych, dla których klub z Nowego Sącza byłaby idealnym nośnikiem reklamowym. Przecież Sandecja to tradycja i marka. Oglądając ostatnią konferencję prasową Prezesa Artura Kapelki, zmartwiła mnie jedna wypowiedź dotycząca planów marketingowych na przyszły rok.

Na stadionie ma pojawić się piwo z Grybowa.
No właśnie. Jedyne co zostało wymienione to wprowadzenie piwa „Biało-czarne”, które wpuściliśmy na rynek 4 lata temu podczas mojej pracy w Sandecji. Po pół roku pracy, nawet przychodząc z zewnątrz, powinno się mieć pierwsze efekty swoich działań. Moim zdaniem w Sandecji powinny powstać struktury organizacyjne, które będą odpowiedzialne za pewne aspekty funkcjonowania klubu. Generalnie przy obecnej ilości dyscyplin w Nowym Sączu powinien zostać utworzony - pod jednym szyldem „Sandecji” - klub wielosekcyjny, gdzie administracja będzie scentralizowana, co pozwoliłoby z kolei na duże oszczędności. Idealnym przykładem jest GKS Katowice, gdzie w jednej strukturze znajduje się m. in. sekcja piłki nożnej mężczyzn, kobiet, siatkówka mężczyzn czy hokej na lodzie. Wielką szansę dla Sandecji widzę w powstaniu Klubu Biznesu. Pierwsze spotkanie takiego Klubu zorganizowałem już trzy lata temu, w styczniu 2017 roku. W Hotelu Ibis zgromadziło ok. 80 liczących się przedsiębiorców, ale po moim odejściu z Sandecji nikt nie podjął się kontynuowania wspomnianego przedsięwzięcia.

Miasto w 2019 roku wsparło klub kwotą ok. 8 milionów złotych, a dochodzą do mnie słuchy o problemach z płynnością finansową Sandecji, co jest wręcz niesłychane. Mądrze zarządzana Sandecja ma szansę osiągnąć wynik zarówno sportowy, finansowy jak i wizerunkowy, a przede wszystkim może odciążyć miasto od tak ogromnych kosztów utrzymywania klubu.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Kilinskiego 47


Dołączył: 08 Mar 2008
Wysłany: Pią Sty 03, 2020 13:12    [Cytuj]

Co powyższe ma wspólnego ze stadionem?

Przestań spamować i szanuj innych oraz język polski stosując znaki interpunkcyjne!
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
jacek55


Dołączył: 18 Maj 2009
Wysłany: Pią Sty 03, 2020 19:27    [Cytuj]

Jak ci się nie podoba to nie czytaj ,to po pierwsze bo to było kopiuj wklej.pozdrawiam
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
fanatycznie

Dołączył: 31 Lip 2007
Wysłany: Sob Sty 04, 2020 08:34    [Cytuj]

https://www.ntvsadecka.pl...a-sadeccy-radni
_________________
to dla dzieci ulic, życzę wam dużo miłości, szczerej przyjaźni i wiecznej wolności!!!
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
rudeboyz

Dołączył: 19 Kwi 2009
Wysłany: Sob Sty 04, 2020 13:17    [Cytuj]

jacek55 napisał/a:
Jak ci się nie podoba to nie czytaj ,to po pierwsze bo to było kopiuj wklej.pozdrawiam


Jakby nie patrzeć, post nie na temat..ten wątek dotyczy stadionu.
Sponsorzy itd.. do wątku ,,aktualna sytuacja w klubie”
Stosujmy się do tego.
Od teraz Wszystko co ,,nie temat” będzie usuwane.
_________________
Mam fatalne maniery
Koszmarne mam zwyczaje
Lecz kiedy grają tego kraju hymn
To ciągle jeszcze wstaje
[Profil] [PM]
 
 
jacek55


Dołączył: 18 Maj 2009
Wysłany: Sob Sty 04, 2020 14:30    [Cytuj]

To może grzecznie kulturalnie ,a nie z buta pozdrawiam
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
aidos


Dołączył: 06 Mar 2006
Wysłany: Pią Sty 17, 2020 16:49    [Cytuj]

Jednak nowy projekt? Kolejne 2 lata czekania?

"Na pewno dużą sprawą jest to, że udało się zdiagnozować sytuację dotyczącą stadionu i to, że w efekcie Ratusz skłania się do nowego projektu stadionu, gdyż stary zakładał, że Sandecja będzie rozgrywać mecze poza Nowym Sączem przez okres dwóch lat"

Fragment z wypowiedzi Prezeza dla GK.
[Profil] [PM]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Forum kibiców Sandecji Strona Główna » WALCZYMY O STADION! » Stadion Sandecji
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Sandecja.org Theme zaprojektowane przez: netSuit.pl
 
Strona wygenerowana w 0.23 sekundy. Zapytań do SQL: 14