Wersja mobilna | Wersja domyślna
Forum kibiców Sandecji Strona Główna
 
 
 
Użytkownik:
Hasło:
Autologin:



Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: internacionale
Czw Gru 28, 2017 21:16
Stadion Sandecji
Autor Wiadomość
Gustlik95

Dołączył: 11 Mar 2013
Wysłany: Sro Lut 17, 2021 12:45    [Cytuj]

rudeboyz napisał/a:
klipol napisał/a:
rudeboyz napisał/a:
SilverCommander,
Nie jesteśmy w czarnej dupie. Nie przyjmuje do swojej świadomości tego że odrzucą oferte bo ,,za droga” za drogi to będzie nowy ratusz, stadion będzie i tak za tani.


W ogóle będzie ten ratusz? Gdzieś była wypowiedź Handzla czy Bochenka( mniejsza z tym) że przy Kilińskiego ratusz nie powstanie bo tam są tereny rekreacyjne.....


A dokładnie ; ,,...że rozważają inną lokalizacje”



Czy są jakieś przecieki , kiedy „rozprawa” w KIO dotycząca stadionu ?
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
SilverCommander


Dołączył: 04 Maj 2009
Wysłany: Sro Lut 17, 2021 13:18    [Cytuj]

Gustlik95 napisał/a:

Czy są jakieś przecieki , kiedy „rozprawa” w KIO dotycząca stadionu ?

Z tego co czytałem teoretycznie od złożenia odwołania do rozprawy trwa to 15 dni. Po około 7 dniach wszyscy zainteresowani dostają pismo z wyznaczonym terminem rozprawy. To jest oczywiście teoria w praktyce może być troszkę szybciej jak również może się ten termin wydłużyć. Zobaczymy czy w ten piątek pojawi się jakaś informacja o ewentualnym terminie rozprawy.
[Profil] [PM]
 
 
najdi

Dołączył: 07 Kwi 2006
Wysłany: Pon Lut 22, 2021 18:04    [Cytuj]

Są jakieś przecieki na jakiej podstawie zostało złożone odwołanie przez Strabag? Ewentualnie jakie szanse na to że odwołanie zostanie rozpatrzone pozytywnie? No i czy są już jakieś informacje kiedy rozprawa?
[Profil] [PM]
 
 
rudeboyz

Dołączył: 19 Kwi 2009
Wysłany: Pon Lut 22, 2021 18:40    [Cytuj]

Nie ma żadnych informacji na temat rozprawy. Szanse 50/50.
W zasadzie jest pewność że jak Wykluczą Strabaga to Handzel unieważni przetarg i rozpisze nowy.
W Koalicji Nieudaczników ujebali se do łbów że 60 mln to za dużo, tak jak osiem koła pojemności to za dużo. Nie może braknąć przecież na nowy budynek Urzędu Miasta.
Ot, następny polityk który ma w dupie swoje własne obietnice.
_________________
Mam fatalne maniery
Koszmarne mam zwyczaje
Lecz kiedy grają tego kraju hymn
To ciągle jeszcze wstaje
[Profil] [PM]
 
 
SilverCommander


Dołączył: 04 Maj 2009
Wysłany: Pon Lut 22, 2021 19:02    [Cytuj]

rudeboyz napisał/a:
Nie ma żadnych informacji na temat rozprawy. Szanse 50/50.
W zasadzie jest pewność że jak Wykluczą Strabaga to Handzel unieważni przetarg i rozpisze nowy.
W Koalicji Nieudaczników ujebali se do łbów że 60 mln to za dużo, tak jak osiem koła pojemności to za dużo. Nie może braknąć przecież na nowy budynek Urzędu Miasta.
Ot, następny polityk który ma w dupie swoje własne obietnice.

Czy dobrze zrozumiałem, że jeśli KiO uwzględni protest Strabagu, to wtedy kolejną firmą, którą niejako będą musieli wybrać na potencjalnego wykonawcę stadionu jest właśnie Strabag, który jest już za drogi i z nim na pewno nie podpiszą umowy, a co z tą firmą NDi (jeśli dobrze pamiętam) oni jeszcze się mieścili w cenie, ale chyba mieli te gorsze kryteria niż Strabag, to co wtedy jeśli by ich wybrali, to znów Strabag by się odwołał i wygrał ? ... jeśli spełni się ten najgorszy scenariusz i przetarg zostanie anulowany, to chyba będzie to jednoznaczne z końcem Sandecji na szczeblu 1 ligi i spadkiem do 3 ligi czy jeszcze niżej. Nie będziemy spełniać kryterium licencyjnego, a przecież nikt nie zapłaci, żeby grać na obcym boisku. Wątpię też, że miasto wyłoży ok. 2-3 mln zł na budowę podgrzewanej murawy, którą później i tak pewnie trzeba będzie zniszczyć przy budowie stadionu, który pewnie już nigdy nie powstanie jeśli Sandecja będzie grać w 3 czy 4 lidze. Chore to wszystko.
[Profil] [PM]
 
 
mirek678
mirek678

Dołączył: 13 Cze 2009

Wysłany: Pon Lut 22, 2021 19:13    [Cytuj]

Czyli jeżeli odwołanie będzie rozpatrzone pozytywnie to przetarg zostanie "uwalony" to po co się odwołują w takim razie jak nic im to nie da ;)
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
rudeboyz

Dołączył: 19 Kwi 2009
Wysłany: Pon Lut 22, 2021 19:14    [Cytuj]

SilverCommander,

Tak dobrze zrozumiałes, jeśli nie odrzucą skargi Strabaga, i wykluczą KOS, to kolejny jest Strabag. I wówczas Handzel unieważnia przetarg ze względu na zbyt wysoką cene. I rozpisze nowy.
_________________
Mam fatalne maniery
Koszmarne mam zwyczaje
Lecz kiedy grają tego kraju hymn
To ciągle jeszcze wstaje
[Profil] [PM]
 
 
PPP111

Dołączył: 01 Sie 2015
Wysłany: Pon Lut 22, 2021 19:59    [Cytuj]

Cyrk i kabaret który się nigdy nie skończy. Ja nadziei na pozytywne zakończenie nie mam. Patologia sądecka.
[Profil] [PM]
 
 
Rummek2

Dołączył: 30 Lis 2020
Wysłany: Pon Lut 22, 2021 21:13    [Cytuj]

Jakby ktoś był ciekawy uzasadnienia pierwszych odwołań to polecam
ftp://ftp.uzp.gov.pl/KIO/Wyroki/2020_3300_3312.pdf

albo
ftp://ftp.uzp.gov.pl/KIO/Wyroki/
i trzeba znaleźć 19.02.2021 godz. 12:31

Uzasadnienie jest ogromne bo ma aż 67 stron.

Niestety pokazuje, że Grand był mocno faworyzowany a sama organizacja postępowania delikatnie mówiąc słaba...
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Rummek2

Dołączył: 30 Lis 2020
Wysłany: Pon Lut 22, 2021 22:47    [Cytuj]

A dlaczego uważacie, że KIO miałaby uwzględnić odwołanie Strabaga?
Mimo, że Strabag to jeśli nie gigant to na pewno duży przedsiębiorca, który nie takie kurniki budował i jego doświadczenie i baza pozwalała by wierzyć, że zrobi to dobrze ... a KOS swoim doświadczeniem budowlanym chyba nie przewyższa nawet Granda to jeżeli nie dali ciała w papierach i ich oferta trzyma się kupy to spokojnie mogą dostać to zlecenie.
A poza tym dlaczego Handzel miałby odrzucić ofertę Strabaga (o ile) - Ofertę, która warta jest mniej niż zakłądany przez miasto budżet inwestycji - 60 mln minus VAT daje de facto 49 mln. I to jest wartość do której należy się odnosić.

Mam nadzieję, że KN nie okaże się jak określił ich @rudeboyz koalicją nieudaczników :)
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Celti

Dołączył: 08 Lis 2019
Wysłany: Pon Lut 22, 2021 23:15    [Cytuj]

I co Stowarzyszenie zamierza zrobić w przypadku gdyby LH nie podpisał umowy przy tym przetargu? Mam nadzieję, że już jakaś koncepcja działania jest opracowywana bo nie można tego tak zostawić w przypadku gdyby przetarg został nierozstrzygnięty.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
rudeboyz

Dołączył: 19 Kwi 2009
Wysłany: Pon Lut 22, 2021 23:25    [Cytuj]

Celti napisał/a:
I co Stowarzyszenie zamierza zrobić w przypadku gdyby LH nie podpisał umowy przy tym przetargu? Mam nadzieję, że już jakaś koncepcja działania jest opracowywana bo nie można tego tak zostawić w przypadku gdyby przetarg został nierozstrzygnięty.


Dobrą masz nadzieje.
A przetarg będzie unieważniony ze wzgledu na zbyt wysoką kwote. A nie-nierostrzygniety.
_________________
Mam fatalne maniery
Koszmarne mam zwyczaje
Lecz kiedy grają tego kraju hymn
To ciągle jeszcze wstaje
Ostatnio zmieniony przez rudeboyz Pon Lut 22, 2021 23:33, w całości zmieniany 1 raz  
[Profil] [PM]
 
 
rudeboyz

Dołączył: 19 Kwi 2009
Wysłany: Pon Lut 22, 2021 23:31    [Cytuj]

Skoro sprawa trafiła przed KIO to były podstawy, jak zadecydują tego nie wie nikt.
Jeśli uznają skarge za zasadną i wykluczą KoSa z postępowania przetargowego to mamy problem


Rummek2 napisał/a:

A poza tym dlaczego Handzel miałby odrzucić ofertę Strabaga (o ile) - Ofertę, która warta jest mniej niż zakłądany przez miasto budżet inwestycji - 60 mln minus VAT daje de facto 49 mln. I to jest wartość do której należy się odnosić.

Mam nadzieję, że KN nie okaże się jak określił ich @rudeboyz koalicją nieudaczników :)


Handzel odrzuci oferte Strabaga. I wiem o czym mówie.
To nie jest netto. Bardzo bym chciał, ale niestety jest liczona kwota brutto. Czyli 50 mln.

Na razie musimy czekać na rozstrzygnięcie sporu przed KIO. I oby było pozytywne.
_________________
Mam fatalne maniery
Koszmarne mam zwyczaje
Lecz kiedy grają tego kraju hymn
To ciągle jeszcze wstaje
[Profil] [PM]
 
 
Celti

Dołączył: 08 Lis 2019
Wysłany: Wto Lut 23, 2021 09:22    [Cytuj]

Czekamy w takim razie na decyzję KIO, ale z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że oferta KOSa zostanie odrzucona biorąc pod uwagę to jaki wielki jest to kaliber błędu...

W takim razie nasuwa się pytanie, co z licencją na następny sezon? Druga rzecz, to nawet jeżeli klub miałby przez następne miesiące wynajmować stadion zastępczy w Niecieczy to jaki będzie tego finalny koszt, a dodatkowo trzeba będzie jeszcze doliczać karę w postaci 30 tys zł za każdy mecz w roli gospodarza na innym stadionie. Klub też musi zostać dofinansowany z kasy miasta dodatkowymi milionami ponieważ w przyszłym sezonie będzie grał cały czas na wyjazdach, a spadać będzie więcej zespołów niż teraz więc logicznie rzecz ujmując musi zostać solidnie wzmocniony, a na to potrzeba kolejnych kilku milionów z miejskiej kasy.

Kolejna rzecz to ewentualny następny już przetarg. Biorąc pod uwagę ciągle rosnące ceny w budownictwie, jestem prawie pewny, że jeżeli za kilka miesięcy zostaną otwarte koperty to biorąc pod uwagę ewentualne odrzucenie oferty Strabag za 60 mln, może się okazać, że do przetargu nie zgłosi się nikt, albo najniższe oferty firm pokroju Granda będą oscylowac wokół właśnie tych 60 mln.

Czy tylko mi się wydaje, że zbliża się pogrzeb sądeckiej piłki na szczeblu centralnym? Najgorsze jest to, że człowiek któremu zaufało środowisko i wydatnie przyczyniło się do wybrania na urząd prezydenta będzie swoją decyzją wbijał ostatni gwóźdź do trumny. Obietnice prywatnego inwestora, stadionu na 8 tys miejsc, wizji Sandecji jako klubu profesjonalnegonie nie różniły się niczym od wszystkich pozostałych kandydatów. A może być przecież jeszcze gorzej bo wciąż w głowach niektórych rysuje się wizja zabrania klubowi boiska treningowego i przeznaczenia go pod budowę nowego ratusza, z pieniędzy które miały być przeznaczone na stadion, drugi zresztą raz w ostatnich latach.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
wiatr

Dołączył: 19 Lut 2017
Wysłany: Wto Lut 23, 2021 10:31    [Cytuj]

Spokojnie. Radny Prokopowicz ma użyć swojego daru przekonywania i wpłynąć na PLH. Trzymajmy kciuki.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Forum kibiców Sandecji Strona Główna » WALCZYMY O STADION! » Stadion Sandecji
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Sandecja.org Theme zaprojektowane przez: netSuit.pl
 
Strona wygenerowana w 0.26 sekundy. Zapytań do SQL: 24